Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

 SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018 - 2019

"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają..., żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał..., żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... to nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".                      Janusz Korczak

 

WYBRANA RADA SAMORZĄDU to:

Przewodniczący: Jakub Wyglądacz

Zastępca przewodniczącego: Aleksandra Kaczmarek

Sekretarz: Jakub Stachura

Skarbnik: Patrycja Pośpiech

Członek: Patrycja Kuświk

 

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU – Magdalena Kobryń i Łukasz Grzesiak

Samorząd Uczniowski realizuje swoje zadania według rocznego planu pracy.

CELE GŁÓWNE:

I Popieranie i reprezentowanie interesów i oczekiwań uczniów

wobec nauczycieli i dyrektora szkoły.

II Rozbudzanie zainteresowań uczniów działalnością kulturalną i popularnonaukową.

III Organizowanie przedsięwzięć zachęcających do pogłębiania własnej wiedzy i rozwoju zainteresowań.

IV Zachęcanie do działalności społecznej, ekologicznej i zdrowotnej.

V Poznawanie praw człowieka, praw dziecka i ucznia.

 ZADANIA WYKONANE PRZEZ SU:

Szczęśliwy Numerek, Aktywna Przerwa, dyskoteki, klasowe, mikołajki, apel z okazji Dnia Nauczyciela...

Praca w Sklepiku Szkolnym.

ZADANIA, z których jesteśmy szczególnie dumni:

- aktywny udział w akcji Szlachetna Paczka

- zorganizowanie kiermaszu rogalików i kiermaszu bożonarodzeniowego

DSC05520

Marzycielska Poczta

W tym roku nasza szkoła wzięła po raz pierwszy udział w akcji Marzycielska Poczta. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

Wiele dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

DSC00056 DSC00049

DSC00053 DSC00058

W ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia, na pierwszej godzinie lekcyjnej, uczniowie klas 1-8 pisali listy do 8-letniego Filipa, u którego zdiagnozowano guza mózgu. Więcej o Filipie i całej akcji można przeczytać pod tym adresem: https://marzycielskapoczta.pl/filip-abramik/.
Nasi uczniowie wykazali się dużą empatią i przejęci historią Filipa bardzo chętnie pisali słowa otuchy, tworzyli kolorowe kartki, a niektórzy przynieśli własne kolekcje kart piłkarskich i książki o dinozaurach, którymi interesuje się Filip. Mamy nadzieję, że nasze listy dodają siły w walce z chorobą.

Góra grosza

W okresie 17.12- 2.01 w naszej szkole odbywała się kolejna już edycja akcji Góra Grosza. Nasi uczniowie oraz przedszkolaki wykazali się duża hojnością i zebraliśmy łącznie ponad 3000 monet. Członkowie samorządu zbierali pieniądze na przerwach oraz odwiedzali klasy na lekcjach. Można było również wrzucać monety do specjalnej puszki podczas zakupów w naszym  sklepiku szkolnym.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Dziękujemy!

 

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

137

UCZNIÓW

44

PRZEDSZKOLAKÓW