Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

 SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2020 - 2021

"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają..., żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał..., żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... to nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".                      Janusz Korczak

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

29 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego.

Wcześniej kandydaci w szkolnym radiowęźle prezentowani swoje programy wyborcze.

Komisja wyborcza przeszła po klasach i zebrała głosy.

WYBRANA RADA SAMORZĄDU to:

20201006 095841

Przewodniczący - Domagalski Tomasz
Zastępca – Obała Liwia
Skarbnik – Chudzia Jakub
Członek – Pawlikowska Katarzyna

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU – Łukasz Grzesiak i Sylwester Płachta

Samorząd Uczniowski realizuje swoje zadania według rocznego planu pracy.

CELE GŁÓWNE:

I Popieranie i reprezentowanie interesów i oczekiwań uczniów

wobec nauczycieli i dyrektora szkoły.

II Rozbudzanie zainteresowań uczniów działalnością kulturalną i popularnonaukową.

III Organizowanie przedsięwzięć zachęcających do pogłębiania własnej wiedzy i rozwoju zainteresowań.

IV Zachęcanie do działalności społecznej, charytatywnej, ekologicznej i zdrowotnej.

V Poznawanie praw człowieka, praw dziecka i ucznia.

 

 

 

 ARCHIWUM

 ZADANIA WYKONANE PRZEZ SU w 2018 - 2019 r.:

Szczęśliwy Numerek, Aktywna Przerwa, dyskoteki, klasowe, mikołajki, apel z okazji Dnia Nauczyciela...

Praca w Sklepiku Szkolnym.

ZADANIA, z których jesteśmy szczególnie dumni:

- aktywny udział w akcji Szlachetna Paczka

- zorganizowanie kiermaszu rogalików i kiermaszu bożonarodzeniowego

DSC05520

Marzycielska Poczta

W tym roku nasza szkoła wzięła po raz pierwszy udział w akcji Marzycielska Poczta. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

Wiele dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

DSC00056 DSC00049

DSC00053 DSC00058

W ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia, na pierwszej godzinie lekcyjnej, uczniowie klas 1-8 pisali listy do 8-letniego Filipa, u którego zdiagnozowano guza mózgu. Więcej o Filipie i całej akcji można przeczytać pod tym adresem: https://marzycielskapoczta.pl/filip-abramik/.
Nasi uczniowie wykazali się dużą empatią i przejęci historią Filipa bardzo chętnie pisali słowa otuchy, tworzyli kolorowe kartki, a niektórzy przynieśli własne kolekcje kart piłkarskich i książki o dinozaurach, którymi interesuje się Filip. Mamy nadzieję, że nasze listy dodają siły w walce z chorobą.

Góra grosza

W okresie 17.12- 2.01 w naszej szkole odbywała się kolejna już edycja akcji Góra Grosza. Nasi uczniowie oraz przedszkolaki wykazali się duża hojnością i zebraliśmy łącznie ponad 3000 monet. Członkowie samorządu zbierali pieniądze na przerwach oraz odwiedzali klasy na lekcjach. Można było również wrzucać monety do specjalnej puszki podczas zakupów w naszym  sklepiku szkolnym.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Dziękujemy!

BIAŁY DZIEŃ

21 stycznia SU zaprosił uczniów do zabawy w kolory. W tym dniu należało ubrać się na bialo. 

DSC00437 DSC00438

Najlepiej wypadli przedszkolacy. DSC00433

SPORT I CIEKAWI LUDZIE

W środę 27 marca 2019 r. w naszej szkole miał miejsce pokaz freestyle football. Jest to sztuka wykonywania trików z piłką. Spotkanie zorganizował uczeń kl. VIII – Jakub Stachura, przedstawiciel SU, który trenuje w Akademii Freestyle Football i Street Soccera.

DSC00705 kopia

Do szkoły zaprosiliśmy wicemistrza Pucharu Polski z 2017 i 2018  roku w grze 1 na 1 w piłce ulicznej, a także jednego z 16 najlepszych zawodników na Mistrzostwach Świata, youtubera  – Krzysztofa Justyńskiego „Justka”, który zaprezentował nam pokaz trików z piłką.

W początkowej fazie tego sportu najważniejszy był styl air. Z czasem coraz większy nacisk kładziono na inne style (upper, sit down, ground). Obecnie freestyler radzi sobie dobrze we wszystkich stylach. Coraz popularniejsze jest łączenie freestylu z tańcem czy akrobatyką. Sport ten daje dużo możliwości, więc pojawia się coraz więcej zawodników prezentujących własne triki oraz własny styl gry. Mimo tego, że jest to młoda dyscyplina sportu freestyle rozwija się w szybkim tempie.

Zachęcamy wszystkich do trenowania tej dziedziny sportu.

Dzięki treningom Freestyle Football można poprawić technikę piłkarską, równowagę  i koncentrację, nauczyć się lepszego panowania nad piłką. Freestyle football rozwija też kreatywność w grze.

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>TUTAJ

 

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

141

UCZNIÓW

50

PRZEDSZKOLAKÓW