Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

3 marca 2020 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie, już po raz czternasty odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania i recytacji” dla klas III. Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach, z którego wyłoniono po dwóch uczniów. Do rozgrywki finałowej stanęło 13 uczniów z pięciu szkół podstawowych tj. z  Dąbrowy Wielkiej, z Brzeźnia, z Kliczkowa Wielkiego, ze Złoczewa oraz z Barczewa.

DSC03097

Mistrzami czytania i recytacji w 2020 r. zostali:

I miejsce  – Jakub Dobrzyński z SP Barczew

II miejsce – Alicja Dobrzyńska z SP Barczew

III miejsce – Aleksandra Skoczna z SP w Dąbrowie Wielkiej

III miejsce – Szymon Pilarski z SP w Złoczewie

Wyróżnienia otrzymali: Dominik Pilarski i Justyna Statkiewicz z SP w Złoczewie oraz Maja Drobnik z SP w Dąbrowie Wielkiej

DSC03100

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze oraz czytali teksty, które wcześniej przygotowali, następnie czytali wylosowane wiersze i prozę o tematyce związanej z pięknem przyrody i ekologią. W jury zasiedli: pani Grażyna Dziedzic - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźniu, pani Małgorzata Jagoda z Filii Biblioteki Publicznej w Barczewie oraz pani Joanna Maksajda z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, co nie ułatwiało pracy jury. Nagrody książkowe ufundował GOK w Brzeźniu.

DSC03040 DSC03043 DSC03046

DSC03074 DSC03079

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom.

Konkurs przygotowała pani Marzanna Gibka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i bibliotekarka szkolna.

Więcej zdjęć>>>TUTAJ

„Edukacja środowiskowa – pierwsza w planie,

na cóż bowiem zda się liczenie, czytanie,

gdy życia na Ziemi nie stanie”. I. Oksińska

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

134

UCZNIÓW

48

PRZEDSZKOLAKÓW