Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

Untitled document

Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości,

bezpiecznych podróży, słonecznej pogody

i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich

niezwykłych wakacyjnych przygód.

 Wesołych i bezpiecznych wakacji.

Życzymy, byśmy wszyscy mogli się spotkać

w szkole 1 września

zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału

do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Untitled document

23 czerwca na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017

spotkali się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

 Czytanie książki w ramach cyklu "Goście czytają"

Po odśpiewaniu hymnu i krótkim podsumowaniu minionego roku szkolnego

dyrektor szkoły p. M. Stachura przeczytała fragment książki „Dynastia Miziołków”

jako propozycję wakacyjnej lektury. Potem nastąpiło uroczyste wręczenie

nagród książkowych uczniom, którzy w minionym roku szkolnym

osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

Wyróżnieni uczniowie z klasy I z wychowawczynią E. Łusiak i dyrektor szkoły.

KLASA 1

Nadia Urbaniak, Lena Cichecka, Adam Ciżowski, Jakub Arczyński

Wyróżnieni uczniowie z klasy II z wychowczynią p. R. Kręzel i dyrektor szkoły

KLASA 2

Maciej Molski, Maja Sadowska, Julia Molska

Wyróżnieni uczniowie z klasy III z wychowawczynią p. M. Gibką i dyrektor szkoły.

KLASA 3

Hubert Wróbel, Katarzyna Pawlikowska, Martyna Wyglądacz,

Maja Szremska, Wiktoria Ograbek i Miłosz Berski.

Uczniowie z klasy IV (średnia powyżej 4,75)z wychowawcą p. S. Płachtą i dyrektor szkoły.

KLASA 4

Liwia Obała – 5,36   Jakub Chudzia – 5,0   Natalia Ziembicka – 4,9

Uczniowie z klasy VI (średnia powyżej 4,75) z wychowawczynią p. W. Glinkowską i dyrektor szkoły.

KLASA 5

Oliwia Przybyła - 5,45   Oliwia Płachta - 5,36   Dominik Rybka - 5,18

Zuzanna Urzyńska - 5,18    Natalia Dobrzyńska - 5,0

Uczniowie z klasy VI (średnia powyżej 4,75) z wychowawcą p. J. Maksajdą i dyrektor szkoły.

KLASA 6

Patrycja Pośpiech - 5,36   Jakub Stachura - 5,27  

Angelina Chmielowiec - 5,18   Krzysztof Olbiński - 5,18    

Jakub Wyglądacz - 5,09    Patryk Stawski - 5,0

Aleksandra Kaczmarek - 4,91   Wiktor Wyglądacz - 4,82

Stypendyści. Najlepsza uczennica 2016/2017 100% frekwencja

Pani dyrektor wręczyła również dyplomy uczniom,

którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce,

uzyskali wysoką frekwencję oraz nagrodę dla najlepszej uczennicy.

Stypendia otrzymali:

Oliwia Przybyła, Patrycja Pośpiech, Oliwia Płachta, Liwia Obała

Jakub Stachura, Angelina Chmielowiec, Krzysztof Olbiński,

Dominik Rybka, Zuzanna Urzyńska, Jakub Wyglądacz,

Patryk Stawski,Natalia Dobrzyńska, Jakub Chudzia.

Nagrodę dla ajlepszej uczennicy przyznano Oliwii Przybyle.

100 % frekwencję uzyskali:

Jakub Chudzia, Liwia Obała, Patrycja Pośpiech

Hubert Kupis, Nikola Chudzia, Karolina Kaczmarek.

Rada Rodziców

Pani dyrektor nie zapomniała o Radzie Rodziców

dziękując im za współpracę w minionym roku szkolnym.

Część artystyczną w postaci zabawnych scenek z życia szkoły

przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. J. Maksajdy.

Scenka z życia szkoły. Scenka o relacjach z rodzicami. Przepis na ucznia.

Uczeń sprawny fizycznie. Elokwentny uczeń. Podziękowanie i pożegnanie.

Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa,

pożegnali się z koleżankami, kolegami i wychowawcami,

którzy życzyli im udanych, pogodnych, bezpiecznych wakacji,

wielu pozytywnych wrażeń, ciekawych znajomości

i dużo, dużo beztroskiego odpoczynku.  

Słońce na wakacje :)

 

 

Untitled document

 

„Młodzież z łódzkiego promuje nowe technologie”

Pod takim hasłem odbył się konkurs wojewódzki polegający

na zrobieniu prezentacji multimedialnej przy wykorzystaniu narzędzi ICT,

w której trzy  uczennice pokazały,

jak w naszej okolicy wykorzystuje się nowe technologie. 

Oliwia, Oliwia Patrtycja Uczestnicy konkursu.

 P0TRYCJA, OLIWIA I OLIWIA

Patrycja Pośpiech, Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła

zajęły III miejsce w województwie łódzkim.

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w pięciodniowych warsztatach

KODO Łódzkie 2017, na których nauczą się

m.in. podstaw programowania,grafiki komputerowej,

tworzenia stron internetowych,gier i aplikacji mobilnych.

Uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa odbyło się w siedzibie

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego 22 czerwca br. 

Do konkursu przygotowywał  p. S. Płachta.

           @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @             

Konkurs języka angielskiego

„Memory Master”

Znamy wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4 – 6 i polegał na napisaniu

tekstu leksykalnego, w którym można było zdobyć maksymalnie 100 p.

Jakub, Patryk i Liwia.

Laureaci II stopnia:

Jakub Stachura (98 pkt.) z klasy VI

Patryk Stawski ( 95 pkt.) z klasy VI

Liwia Obala (97 pkt.)

Angelina i Jakub. 

Laureaci III stopnia:

Angelina Chmielowiec (90 pkt.) z klasy VI

Tomasz Domagalski (91 pkt.) z klasy IV

IMG_20170605_100842

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Kaczmarek (86 pkt.) z klasy VI

Oliwia Przybyła (86 pkt.) z klasy V

Jakub Chudzia (86 pkt.) z klasy IV 

Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p.M. Stachura

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników.

Untitled document

 Dzień Muzyki i Sportu odbył się 19 czerwca.

Występ Marysi. Występ grupy dziewcząt z klasy V Wszyscy wykonawcy

Tradycyjnie do Mini Playback Show

zgłosili się chętni uczniowie

z klas I – VI prezentując piosenki wybranych wykonawców.

Uczestnicy z klas I - III Uczestnicy z klas IV -VJ

Muzyka zaprosiła wszystkich do tańca.

Widownia biła brawo, śpiewała i tańczyła.

 Nad muzyczną zabawą czuwała p. E. Łusiak.

Dwa ognie - dziewczyny z klas I - III Piłka nożna - chłopcy z klas 4-6 Dwa ognie - chłopcy z klas I - III

Siatkówka dziewcząt z klas 4-6 Przeciąganie liny klas I - II 

Później odbyły się rozgrywki sportowe:

piłka nożna, siatkówka, dwa ognie, przeciąganie liny.

 Podsumowania konkursów szkolnych

Nagrody dla uczniów za konkurs plastyczny "Letnia łąka". Nagroda dla Patrycji Pośpiech za udział w konkursie "Świetlik" Uczestnicy konkursu "Świetlik"

Tytuł"Super ekologiczna klasa " otrzymała klasa VI Dyplomy i gry dla każdej klasy za zbiórkę surowców. 

20 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursów szkolnych

z przyrody, czytelnicze, plastyczne, zbiórki surowców wtórnych

 Zespół radiowęzła. Najlepsi w oszczędzaniu. Zespół redakcyjny gazetki szkolnej.

oraz podsumowanie pracy SKO, zespołu radiowęzła i gazetki szkolnej.

Konkursy czytelnicze

Najlepsi czytelnicy w klasach I - III Przedstawiciele "Rozczytanych klas" Najwięcej czytający w klasach IV - VI 

"Czytelnik roku" i "Rozczytana klasa"

 Recytują:Liwia, Zuzia i Oliwia.

Uczniowie wysłuchali również pięknych interpretacji wierszy

w wykonaniu laureatek konkursu recytatorskiego.

Untitled document

6 czerwca 53 uczniów z klas I - III wybrało się

na jednodniową wycieczkę do Kalisza i Gołuchowa.

Historia Kalisza w pigułce. Wejście na rauszoą wieżę. Panorama Kalisza. Serce ratuszowego zegara.

W Kaliszu weszli na wieżę ratuszową, a przewodnik opowiadał im

o ciekawych wydarzeniach z historii tego miasta.

Przed Zamkiem w Gołuchowie.

Następnie udali się na zwiedzanie Zamku w Gołuchowie,

Na zamkowym dziedzińcu. W zamkowych komnatach. Makieta terenów Gołuchowa. Wystawa przyrodnicza.

Spacer do zagrody. Rodzina łabędzi. Zagroda żubrów. Rodzina dzików.

Powozowni oraz odbyli spacer do Pokazowej Zagrody Zwierząt,

gdzie spotkali żubry, koniki polskie, daniele i dziki.

Klasa III na ganku dworku M. Dąbrowskiej. Klasa II z wychowawczynią R. Kręzel. Klasa I z wychowawczynią E. Łusiak. 

Kolejnym punktem było zwiedzanie dworku M. Dąbrowskiej w Russowie.

Po obiedzie obejrzeli w kinie film,

pt. "Smerfy: poszukiwacze zaginionej wioski."

Wycieczkę zorganizawała M. Gibka korzystająć z usług Biura Podróży PKS Sieradz.

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>

 

7

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

3

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

114

UCZNIÓW

50

PRZEDSZKOLAKÓW