Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

PODSUMOWANIA NA KONIEC ROKU

Poznaliśmy wyniki aktywności czytelniczej, która pokazała,

że jednak czytamy. 

Najlepsi czytelnicy z klas 1-3 Najlepsi czytelnicy z klas 4-7 

Średnia wypożyczeń na ucznia wyniosła 11 książek.

Przyczynili się do tego najaktywniejsi czytelnicy,

którzy otrzymali nagrody książkowe. 

Mistrzowie oszczędzania z opiekunem SKO

Poznaliśmy również mistrzów oszczędzania w SKO

DSC04647

oraz uczestników konkursu przyrodniczego „Świetlik”,

w którym najlepiej wypadła Amelia Tobiasz z klasy 4.

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej z opiekunką.

Podsumowano również działalność zespołów redakcyjnych

gazetki szkolnej „Długa Przerwa”

Zespól radiowęzła w 2017 /2018 r. 

i szkolnego radiowęzła ZIBI Barczew FM.

Sprzęt sportowy odbiera przewodnicząca SU

Za udział w akcji zbierania surowców wtórnych 

zakupiony został sprzęt sportowy,

Klasa 3 najbardziej ekologiczna

a puchar Super Ekologicznej klasy otrzymała klasa 3.

===============================================================

KONKURS MATEMATYCZNY

11.06.2018 r. przedstawiciele klas  4 – 7 wzięli udział  w konkursie matematycznym, który odbył się w Brzeźniu.

W kategorii klas 5. - III miejsce zajęła Natalia Ziembicka. 

W kategorii klas 7. -  I miejsce zajęła Patrycja Pośpiech,

a III miejsce Angelika Chmielowiec.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zajęli miejsca  i wzięli udział w konkursie.

Do konkursu uczniów przygotowywał p. S. Płachta.

KONKURS RECYTATORSKI

 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Brzeźniu odbył się konkurs recytatorski ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna’’ Naszą szkołę reprezentowali: z klas I-III Alicja Dorzyńska, Nadia Urbaniak, Maciej Molski, z klas IV-VII Oliwia Płachta oraz Zuzanna Urzyńska. Szkoły, które brały udział w tym konkursie, to: Barczew, Brzeźnio, Klonowa, Ostrów i Złoczew.

Oliwia i Zuzia

Zuzanna Urzyńska zdobyła I miejsce, 

 a Oliwia Płachta III miejsce.

BRAWO!.

Do konkursu uczniów przygotowała p. A.  Drajling oraz wychowawczynie klas I-III.

================================

KONKURS HISTORYCZNY 

29 maja w ZSP w Brzeźniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego

" Duma Rzeczypospolitej".

Brały w nim udział wszystkie szkoły z naszej gminy.

           Naszą reprezentowało 5 uczniów. Każdy wykonał prezentację multimedialną, w której wskazał zasługi "Ojców Niepodległości": J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. Paderewskiego lub W. Korfantego, dla odzyskania niepodległości przez Polskę. 

I miejsce - Krzysztof Olbiński           

W kategorii klas VII i gimnazjalnych

I miejsce zajął Krzysztof Olbiński,

który zebranym zaprezentował swoją prezentację - film,

II miejsce - Oliwia Płachta (z prawej)

a w kategorii klas VI

II miejsce zajęła Oliwia Płachta. 

Uczniów przygotowala p. M. Kobryń

            Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!! 

===================================================

KONKURS PLASTYCZNY

„DLA LASU, DLA LUDZI - Z NAMI BEZPIECZNIE"

Organizatorem konkursu była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi

oraz Nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

 Do Nadleśnictwa Złoczew wpłynęło 199 prac plastycznych wykonanych przez uczniów

z 7 szkół i przedszkoli w wybranej kategorii tematycznej.

Jakub, Blanka i Aleksander. Nagrody wręczyli: poseł P. Polaki i dyrektor szkoły p. Stachura

Wśród laureatów I etapu znaleźli się nasi uczniowie:

I miejsce – Blanka Kuśmierek z klasy 1

II miejsce – Jakub Dobrzyński z klasy 1

Wyróżnienie dla Aleksandra Dobrzyńskiego z klasy 3

Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w lesie.

Wyniki wnikliwej oceny oraz burzliwej dyskusji jury przedstawia galeria konkursu

zamieszczona na stronie nadleśnictwa >>>TUTAJ .

BRAWO!!!

======================================================

KONKURS PLASTYCZNY NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Piotr Polak - Poseł na Sejm RP i pomysłodawca  zaprosił uczniów

klas starszych IV-VII i klas młodszych I-III, do konkursu plastycznego

„Sto Najpiękniejszych Miejsc Polski w Stulecie Odzyskania Niepodległości”

Dla Szkoły Podstawowej w Barczewie został wylosowany temat:

„Pszczoły na kwiatach ”.

30 maja pan poseł osobiście odwiedził nasza szkołę i wręczył upominki i nagrody.

Oliwia, Hubert, Nikola i Natalia.

Laureatami konkursu w kategorii klas 4 - 7 zostali:

I miejsce – Natalia Dobrzyńska z klasy 6

II miejsce – Nikola Chudzia z klasy 4

III miejsce – Hubert Wróbel z klasy 4

Wyróżnienie – Oliwia Przybyła z klasy 6

Kuba, Marysia, Adaś, Maja i Karol

Laureatami w kategorii klas 1 - 3 zostali:

I miejsce - Adam Ciżowski z klasy 2

II miejsce - Maja Sadowska z klasy 3

III miejsce - Karol Kęsik z klasy 3

Wyróznienia: Jakub Duchnowski z klasy 2

i Maria Kowalska z klasy 3

Gratulujemy!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

KONKURS ORTOGRAFICZNY

10 maja odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny „Legenda o Sielawym Królu”

dla klas III organizowanym przez GOK w Brzeźniu.

Wzięli w nim udział uczniowie z trzech szkól, łacznie 12 osób, a wśród nich

Julka, Julka, Maciek i Karol

naszą szkołę reprezentowali: Julia Lewandowska, Julia Molska, Karol Kęsik

i Maciej Molski, który zdobył II miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Uczniów przygotowała p. R. Kręzel.

ÓÓÓ ŻŻŻŻŻ HHHHHH UUUUU RZRZRZ CHCHCH

PROGRAMOWANIE NA WYSOKIM POZIOMIE

9 maja w SP nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi zebrali się laureaci

II edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

„Dziś uczeń – jutro programista”

objętego honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

W konkursie wzięło udział w kategorii klas czwartych i piątych 37 szkół województwa łódzkiego,

a w kategorii klas pierwszych i drugich 6 szkół podstawowych naszego województwa. 

Troje uczniów z naszej szkoły, zostało laureatami.

Kuba i Wiktoria z wych. M. Gibką Liwia z wych. S. Plachtą

W pierwszej kategorii (klas pierwszych):

I miejsce - Wiktoria Płachta 

III miejsce - Jakub Dobrzyński 

W drugiej kategorii (klas piątych):

I miejsce - Liwia Obała 

W trakcie uroczystego podsumowania konkursu zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć nagrodzoną pierwszym miejscem prezentację Liwii  wykonaną w programie Scratch oraz galerię gier planszowych, w której znalazły się prace Wiktorii i Kuby.

Uczniów przygotowali p. M. Gibka i p. S. Płachta

@ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @

KONKURS WIEDZY O ŁOWIECTWIE

20 kwietnia 2018 r. w SP w Ostrowie odbył się

XI Konkurs przyrodniczo – ekologiczny z elementami wiedzy o łowiectwie.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy.

Test przyrodniczy Wręczenie nagród

Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy 6:

Zuzia, Oliwia i Dominik z klasy VI

Zuzanna Urzyńska, Oliwia Przybyła i Dominik Rybka.
Dominik Rybka

zdobył II miejsce w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowała p. D. Obała.

##############################################

KONKURS O ŚWIĘTYM

X Konkurs Diecezjalny

"Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję" 

był poświęcony postaci Świętego Józefa.

Etap dekanalny konkursu odbył się 5 marca 2018 r. Do konkursu zgłosiło się

ponad 60 dwuosobowych drużyn, a wśród nasza:

LAUREACI KONKURSU DIECEZJALNEGO

Liwia Obała i Tomasz Domagalski z klasy V. 

Tylko 17 drużyn przeszło  do finału, a wśród nich nasz zespół. Etap diecezjalny - Finał konkursu odbył się 19 kwietnia 2018 r. Liwia i Tomek dzielnie walczyli. Oglądaliśmy ich zmagania podczas transmisji internetowej na żywo z konkursu.

Gratulujemy. Uczniów przygotowała p. katechetka J. Michalska.

+++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

KONKURS PRZYRODNICZY 

„Piękna nasza Polska cała” to hasło tegorocznego

Miedzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego

„Żyj w harmonii z przyrodą”,

który już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole  18 kwietnia  2018r.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas III z czterech szkół z terenu naszej gminy.

Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Ostatecznie laureatami zostali:

Uczestnicy konkursu

I miejsce – Szymon Pawłowski z SP w Kliczkowie Wielkim,

II miejsce – Jan Owczarek z SP w Brzeźniu,

III miejsce – Oskar Marcinak z SP w Barczewie.

Naszą szkołę oprócz Oskara Marciniaka

reprezentowali - Maja Sadowska i Karol Kęsik z klasy III

Sponsorem nagród książkowych był GOK w Brzeźniu,

a także upominki od Biura Podróży Galileo.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. R. Kręzel

===============================================

TURIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTOWIE RUCHU DROGOWEGO

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie

Ruchu Drogowego w 2018 na szczeblu gminnym,

naszą szkołę reprezentowała  trzyosobowa drużyna:

Wiktor Wyglądacz z klasy VII,

Dominik Rybka z klasy VI,

Jakub Wyglądacz z klasy VII.  

Drużyna zajęła II miejsce.

Laureaci: Wiktor, Dominik i Jakub

Zawodnicy, oprócz testu wiedzy, musieli się wykazać się sprawną

jazdą rowerową na torze przeszkód.

W klasyfikacji indywidualnej Wiktor Wyglądacz zajął I miejsce.

Brawo. Uczniów przygotował p. J. Maksajda.

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

WIELKANOCNE JAJO - 2018

W tym gminnym konkursie plastycznym, organizowanym

przez GOK w Brzeźniu, zawsze chętnie uczestniczą nasi uczniowie.

Wiktoria, Julka, Julka, Karina, Liwia, Krzysztof i Jakub

Nagrodzeni w kategorii klas 1 - 3:

II miejsce - Wiktoria Płachta z klasy 1

III miejsce - Julia Molska i Julia Lewandowska z klasy 3

W kategorii klas 4 -7:

I miejsce :- Karina Kaczmarek z klasy 7

II miejsce - Liwia Obała z klasy 5

III miejsce - Jakub Stachura i Krzysztof Olbiński z klasy 7

Grupa uczniów z wyróżnieniami

Liczna grupa uczniów (szczególnie z klasy 1)

otrzymała  wyróżnienia.

Gratulujemy, a organizatorowi - GOK- dziękujemy za nagrody.

=======================================================

KONKURS RECYTATORSKI

"Opowiem wam wierszem"

27 marca 2018 w Zespole Szkól Katolickich w Sieradzu

odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas V – VII szkół podstawowych.

Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Urzyńska,

Oliwia, Krzysztof i Zuzanna

Krzysztof Olbiński, który zajął III miejsce

i Oliwia Płachta – wyróżnienie.

Krzysztof odbiera nagrodę - III miejsce Laureaci konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniów przygotowała polonistka p. A. Drajling

Informacja o konkursie i naszych uczniach ukazała się

na stronie Naszego Radia  >>> TUTAJ

Zdjęcie artykułu w gazecie.

Informacja o konkursie i naszych uczniach ukazała się w "Nad Wartą".

****************************************

22 marca w naszej szkole odbył się 

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

organizowany przez naszą szkołę we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Brzeźniu Filia Barczew. W tym roku zakres materiału konkursowego obejmował okres Wielkiej Wojny i wyzwolenie Sieradza w roku 1918.  Do rozgrywek przystąpiło 20 uczniów z 5 szkół podstawowych: ze Złoczewa, Brąszewic, Ostrowa, Brzeźnia i Barczewa.  Poziom konkursu był bardzo wyrównany.

Laureaci konkursu.

I miejsce - Krzysztof Gąsiorowski ze Złoczewa,
           II – Oliwia Płachta, uczennica naszej szkoły,
           III – Klaudia Majdańska ze Złoczewa.

Konkurs oraz uczniów z naszej szkoły przygotowała p. M. Kobryń.

GRATULACJE!

***************************************************

INFOSUKCES - V OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY

Patrycja Pośpiech

Uczennica  klasy VII Patrycja Pośpiech zakwalifikowała się

do II etapu Konkursu "InfoSukces", 

który odbył się 16.03.2018 r. w Łodzi

na Wydziale  Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej

INFOSUKCES  to konkurs z informatyki przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych

oraz 7 klasy szkoły podstawowej. 

Patrycja zaprojektowała  w środowisku Scratch okulary przyszłości,

które pozwalałyby komunikować się w każdym języku świata.

Uczennicę przygotpowal p. S. Plachta

BRAWO!

==================================================================

14 marca 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie,

już po raz dwunasty odbył się

Międzyszkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania i recytacji”

 dla klas III.

Jury i laureaci

Do rozgrywki finałowej stanęło 11 uczniów z sześciu szkół.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze oraz czytali teksty i wiersze

związane z setną rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Pan Jacek Cheda Dziekana Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej

w Łodzi Wydział Zamiejscowy w Sieradzu.

i objął patronat nad ww. wydarzeniem.

Aleksander Dobrzyński  Karol Kęsik

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Dobrzyński i Karol Kęsik

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane

przez GOK w Brzeźniu i upominki od dziekana WZ Sieradz AHE.

W tym roku konkurs był częścią projektu realizowanego

w szkole pt. „Miesiąc Języka Ojczystego”.

Konkurs i projekt przygotowała p. M. Gibka

O konkursie ukazała się informacja w Naszym Radiu.

Zobacz >>>

====================================================================

SPORTOWE SUKCESY - SIATKÓWKA

14 lutego 2018 r. drużyna uczennic z klasy V i VI w składzie:

Super drużyna dziewcząt - II miejsce.

Oliwia Płachta, Ola Sadowska, Klaudia Szymczak,  

Oliwia Gałafin, Natalia Ziembicka, Liwia Obała,

Natalia Dobrzyńska, Zuzanna Urzyńska i Oliwia Przybyła

zajęła II miejsce

w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci

w Mini Pilce Siatkowej Dziewcząt w Złoczewie.

Kolejny sukces. Gratulujemy!

Drużyny z naszej szkoły.

25 stycznia w Rejonowych Zawodach w mini piłce siatkowej

w Złoczewie uczestniczyły dwie drużyny z naszej szkoły.

Zwycięska drużyna dziewcząt. 

W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły I miejsce,

a w kategorii chłopców nasi zawodnicy zajęli II miejsce.

Zespoły  przygotowali p. J. Maksajda i  p. D. Obała.

BRAWO !!!

„KARTKA ŚWIĄTECZNA”

Konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniowa zorganizował GOK w Brzeźniu.

 Nagrodzeni z klas 1-7: Kuba, Kuba, Julia Kuba, Norbert i Natalka

W kategorii klas 1-3

II miejsce zajął Jakub Dobrzyński z klasy I

III miejsce – Jakub Arczyński z klasy II i Julia Lewandowska z klasy III

W kategorii klas 4 – 7

I miejsce – Jakub Stachura z klasy VII

III miejsce – Natalia Focht i Norbert Walczak z klasy IV.

Wyróżnieni Pozostali uczestnicy.

   Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy upominki.

*****************************

SPORTOWE SUKCESY – TENIS STOŁOWY

W grudniu odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

Zuzia, Natalka i Karina - dyplomy i medale. 

Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Urzyńska,

II - Natalia Dobrzyńska z klasy VI, a III - Karina Kaczmarek. z klasy VII.

Jakub, Kamil i Dominik - najlepsi w tenisa.

Wśród chłopców I miejsce Jakub Stachura z klasy VIII,

II miejsce Kamil Bednarek, a  III miejsce Dominik Rybka, obaj z klasy VI.

20 grudnia nasi uczniowie wzięli udzaił

w Rejonowych zawodach w tenisie stołowym,

który odbył się w Złoczewie.

Wśród dziewcząt drużyna w składzie:

Zuzanna Urzyńska i Natali Dobrzyńska zajęła I miejsce.

 Podobnie I miejsce wsród chłopców drużyna

w składzie Kamil Bednarek i Dominik Rybka.

Drużyna chłopców brała udział 9 stycznia 2018 r.

w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci

Tenisa Stołowego Chłopców w Chlewie

i zajęła III miejsce!

Brawo Kamil i Dominik :)

Chłopców przygotowywał p. J. Maksajda.

Gratulujemy!

**********************************************

„Cztery pory roku … zima” – konkurs recytatorski

Konkurs odbył się 12 grudnia w Gminnej Bibliotece Publiczne w Klonowej.

Uczeń klasy I Jakub Dobrzyński  recytował wiersz „Śnieg” T. Śliwiaka

i fragment prozy pt. „Mróz na szybie”.

Jakub Dobrzyński

 Zajął I miejsce w kategorii wiekowej klas I – III.

Brawo!

**********************************

 „Jesienne drzewo”  to szkolony konkurs plastyczny.

DSC02143DSC02146

Oto fragment  wystawy, którą utworzyły prace uczniów klas  0 – 3

wykonane dowolną techniką na kartonie  w formacie A3 

oraz zdjęcia jesiennej przyrody z drzewem w roli głównej w wykonaniu uczniów klas 4 -7.

Wyróżnieni z klas ) - 3 DSC02152

Wyróżnienie z klas 4 7 DSC02157 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie zostali nagrodzeni wyróżnieniami i upominkami.

 ========================================================

========================================

 

 

KONKURSY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

"Młodzież z łódzkiego promuje nowe technologie”

Pod takim hasłem odbył się konkurs wojewódzki polegający

na zrobieniu prezentacji multimedialnej

przy wykorzystaniu narzędzi ICT,

w której trzy  uczennice pokazały,

jak w naszej okolicy wykorzystuje się nowe technologie.

  Oliwia Płachta, Oliwia Przybyła i Patrcja Pospiech

Patrycja Pośpiech, Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła

zajęły III miejsce w województwie łódzkim.

Uczennice prezentują swoje dzieło

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w pięciodniowych warsztatach

KODO Łódzkie 2017, na których nauczą się

m.in. podstaw programowania, grafiki komputerowej,

tworzenia stron internetowych, gier i aplikacji mobilnych.

Uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa odbyło się w siedzibie

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego 22 czerwca br. 

Do konkursu przygotowywał  p. S. Płachta.

                                                                                                                Więcej informacji >>>

============================================

 

KONKURS RECYTATORSKI

6 czerwca nasze uczennice

Liwia Obała z klasy IV,

Oliwia Płachta i Zuzanna Urzyńska z klasy V,

uczestniczyły w konkursie recytatorskim w SP w Brzeźniu.

Oliwia, Liwia i Zuzia.

Oliwia Płachta zajęła II miejsce,

a Zuzannie Urzyńskiej przyznano wyróżnienie.

Gratulujemy.

Uczennice przygotowywała A. Drajling.

==============================================

MAJOWE KONKURSY I SUKCESY

Konkurs matematyczny

W Kliczkowie Wielkim 31 maja odbył się konkurs matematyczny

dla uczniów klas trzecich naszej gminy. 

Hubert, Maja, Antek 

Uczniowie naszej szkoły: Maja Szremska i Hubert Wróbel

zajęli III miejsce.

Szkołę reprezentował również Antek Pietrzak.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. M. Gibka.  

 ================================

Wiedza o Janie Pawle II

30 maja SP w Kliczkowie Wielkim zaprosiła uczniów

(po 2 z każdej szkoły) do udziału

w konkursie wiedzy o naszym papieżu, a swoim patronie.

Kinga, Natalia z uczestnikami konkursu. 

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice

z kl. VI – K. Husiatyńska i N. Krok.

Do konkursu przygotowywała p. J. Michalska. 

================================

Konkurs języka angielskiego 

W szkole w Kliczkowie Wielkim miał miejsce konkurs

ze znajomości języka angielskiego.

Nasze przedstawicielki przygotowywane przez p. M. Stachurę 

 

Uczestnicy konkurs, opiekunowie.Angelina - druga od prawej.

to A. Chmielowiec (wyróżnienie) z klasy VI,

K. Kaczmarek z klasy VI

i najmłodsza O. Przybyła z klasy V

Gratulujemy!

 ===============================

Konkurs ortograficzny

W maju GOK w Brzeźniu po raz kolejny zorganizował

konkurs ortograficzny "Bajkowe dyktando" dla uczniów klas III.

Tekst dyktanda był związany z basnia Braci Grimm,

pt. "Braciszek i siostrzyczka"

Szymek W., Miłosz, Nikola, Martynka. 

Naszą szkołę reprezentowali:

Nikola Chudzia, Martyna Wyglądacz,

Miłosz Berski, Szymon Walczak.

Do konkursu uczniów przygotowywała p. M. Gibka.         

 ========================================

 VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

„Lubię matematykę” 

24 maja 2017 r. w naszej szkole  odbyła się

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego

"Lubię matematykę".

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV, V, VI

ze Szkoły Podstawowej w Brzeźniu, Ostrowie,

Kliczkowie Wielkim oraz oczywiście w Barczewie.

W czasie konkursu rozwiązywane były zadania matematyczne

o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową,

z uwzględnieniem zadań praktycznych i logicznych. 

Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 60 minut.

Kuba (pierwszy od lewej) Liwia (druga prawej)  

 Wyniki w kategorii klas IV:

I miejsce – Jakub Chudzia z SP w Barczewie

II miejsce Julia Szewczyk z SP w Ostrowie

III miejsce Liwia Obała z S P w Barczewie

oraz Jakub Ubych z SP w Kliczkowie Wilekim

Natalia z klasy V (w środku) 

Wyniki w kategorii klas V:

I miejsce – Natalia Wzgarda z SP w Brzeźniu

II miejsce Maja Książek z SP w Brzeźniu

III miejsce Natalia Dobrzyńska z SP w Barczewie,

Alicja Lalka z SP w Brzeźniu,Wiktoria Siwczak z SP w Ostrowie.

Patrycja I miejsce 

Wyniki w kategorii klas VI:

I miejsce – Patrycja Pośpiech z SP w Barczewie

II miejsce Kacper Rybka z SP w Kliczkowie Wielkim

III miejsce Mikołaj Wesołowski z SP w Brzeźniu

Uczestnicy konkursu. 

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!

Konkurs przygotował p. Sylwester Płachta. 

************************************** 

Rozstrzygnięcie konkursu

„Dziś uczeń – jutro programista”

We wtorek 9 maja w Szkole Podstawowej

nr 120 w Łodzi goszczono laureatów pierwszej edycji

Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

„Dziś uczeń – jutro programista”

objętego honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. 

Uczennica klasy IV Liwia Obała zajęła I miejsce. 

Liwia Obała z opiekunem projektu p. S. Płachtą.  

W konkursie wzięło udział 35 uczniów

z 13 szkół podstawowych w całym województwie. 

W kategorii dla uczniów klas czwartych przedmiotem

konkursu była interpretacja w programie Scratch

ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”

lub jej fragmentów.

Uczennicę przygotowal p. S. Płachta.

Serdecznie gratulujemy!!!

************************************

XI Międzyszkolny Konkurs

„Mistrz pięknego czytania i recytacji”

dla klas III odbył się 16 maja.

Pierwszy etap konkursu przeprowadzono w szkołach,

z którego wyłoniono w klasach III po dwóch uczniów.

Do rozgrywki finałowej, która odbywała się w naszej szkole,

stanęło 14 uczniów z siedmiu placówek oświatowych:

Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sieradzu,

Szkoły Podstawowej w Złoczewie, w Dąbrowie Wielkiej,

w Brzeźniu, w Ostrowie, w Kliczkowie Wielkim

oraz w Barczewie.

Uczestnicy konkursu. 

Uczestnicy konkursu  recytowali wiersze oraz czytali teksty 

i wiersze związane z łąką, roślinami i zwierzętami łąkowymi.

Paulina Krupińska - wyróżnienie.  Wiktoria Ograbek z klasy III

 

 Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Krupińska i Wiktoria Ograbek.

 

I miejsce – Pola Stefaniuk i Jakub Balcerzak z KSP w Sieradzu,

II miejsce Maksymilian Zawieja z S P w Kliczkowie Wielkim ,

III miejsce Nikandra Wojdyła z S P w Ostrowie.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia następującym uczniom:

Paulinie Krupińskiej z SP w Barczewie,

Annie Stępień z SP w Złoczewie,

Weronice Bobińskiej z SP w Dąbrowie Wielkiej

i Zuzannie Butlańskiej z SP w Ostrowie.

Konkurs i uczennice przygotowała Marzanna Gibka

oraz p. Agata Drajling.

=========================================

KWIETNIOWE KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny

„Żyj w harmonii z przyrodą”,

odbył się 26 kwietna w naszej szkole już po raz jedenasty.

Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół – 12 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III:

Kasia, maja, Martynka

Katarzyna Pawlikowska zajmując I miejsce,

Martyna Wyglądacz – III miejsce 

oraz Maja Arczyńska - wyróżnienie.

Uczennice przygotowała p. M. Gibka.

Konkurs  zorganizowała i przeprowadziła p. R. Kręzel.

Sponsorami nagród byli SP Barczew i GOK w Brzeźniu.

*****************

21 kwietnia odbył się w Ostrowie

X Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej

dla klas IV – VI.

Patrycja, Krzyś, Karina z klasy VI

Naszą szkołę reprezentowali:

Patrycja Pośpiech, Karina Kaczmarek

i Krzysztof Olbiński z klasy VI.

Uczniów przygotowała p. W. Glinkowska

===============================

W konkursie historycznym

"Zmagania z mitologią",

który odbyl się w SP w Złoczewie 27 kwietnia,

Ola, Krzyś, Patrycja z klasy VI

naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kaczmarek,

Krzysztof Olbiński i Patrycja Pośpiech z klasy VI.

Uczniów przygotowała p. M. Kubiak.

 

 

 

 

####################### 

Matematyczne potyczki

 to konkurs miedzyszkolny, który odbył się

20 kwietnia w SP W Brzeźniu.

Wiktor, Angelina i Patrycja z klasy VI.

Naszą szkołę reprezentowała druzyna w składzie:

Angelina Chmielowiec, Patrycja Pośpiech

i Wiktor Wyglądacz z klasy VI.

Uczniów przygotował p. S. Płachta.

########################

WIELKANOCNE JAJO

12 kwietnia zostały wręczone nagrody lureatom i uczestnikom

Gminnego Konkursu Plastycznego organizawnego

przez GOK w Brzeźniu,

polegającego na wykonaniu pisanki wielkanocnej.

Alan, Martynka i Oliwia.

W kategorii klas I - III:

I miejsce - Oliwia Piekielna z klasy II

II miejsce - Alan Piasecki z klasy II

III miejsce - Martyna Wyglądacz z klasy III.

Jakub, Zuzia, Karina.

W kategorii klas IV - VI:

I miejsce zajął Jakub Stachura z klasy VI,

II miejsce zajęła Karina Kaczmarek z klasy VI

oraz III miejsce Zuzanna Urzyńska z klasy V.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a wystawę pisanek

można obejrzeć w GOK w Brzeźniu w okresie świątecznym.

====================================

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

w Ruchu Drogowym 

odbył się w naszej szkole 10 kwietnia.

Wzięły w nim udział cztery drużyny trzyosobowe

reprezentujące szkoły podstawowe z naszej gminy.

Uczestnicy musieli zaliczyć część teoretyczną i praktyczną 

I miejsce zajęła drużyna z Brzeźnia,

II miejsce drużyna z SP w Kliczkowie Wielkim,

Drużyna z Barczewa - III miejsce

III miejsce drużyna z Barczewa.

Drużynę tworzyli następujący uczniowie:

Wiktor Wyglądacz z klasy VI,

Kamil Bednarek z klasy V

i Jakub Wyglądacz z klasy VI

W klasyfikacji indywidualnej przyznano następujące miejsca:

III miejsce - Wiktor Wyglądacz

I miejsce Maja Owczarek - SP Brzeźnio,

II miejsce Kacper Macuga z SP Brzeźnio,  

III miejsce Wiktor Wyglądacz z SP w Barczewie.

Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwał pan J. Maksajda,

ktory też przygotował uczniów z naszej szkoły do konkursu.

BRAWO!

O-O-O-O-O-O-O-O

FESTIWAL PIOSENKI

30 marca odbył się w Brzeźniu

Międzyszkolny Festiwal Piosenki.

Uczestnicy konkursu piosenki.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z klas I - VI:

Nadia Urbaniak, Karol Kęsik, Maria Szymańska,

Tomasz Domagalski, Oliwia Płachta i Aleksandra Kaczmarek

Uczeń Karol Kęsik z klasy II zajął I miejsce,

a uczennica Nadia Urbaniak - III miejsce.

 

Zdziwienie

======================

Ogólnopolski Konkurs "Etyka języka"

Z okazji Miesiąca Języka Ojczystego,

obchodzonego w dniach 21 lutego – 25 marca,

Wydział Polonistyki

Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

ogłosił konkurs dla uczniów szkół podstawowych

z całej Polski pod hasłem „Etyka języka”.

Zadanie konkursowe polegało na nagraniu filmiku

reklamującego posługiwanie się poprawną polszczyzną. 

Filmik reklamowy Klaudii i Zuzanny.

Filmik reklamowy Oliwii Pł. i Oliwii P.

Po ogłoszeniu konkursu w naszej szkole

cztery uczennice nagrały dwa filmiki:

Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła

oraz Klaudia Szymczak i Zuzanna Urzyńska z klasy V.

Do Krakowa został wysłany film pierwszy,

który dostał się do finału.

Na prawie 40 nadesłanych prac nagranie

Oliwii Płachty i Oliwii Przybyły

zajęło II miejsce.

Wyprzedziła je tylko szkoła ze Słupska.

Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła - II miejsce

Uczennice pod opieką rodziców pojechały do Krakowa

zaprezentować jeszcze raz filmik i odebrać nagrody. 

Serdeczne gratulacje.

Konkursem opiekowała się p. A. Drajling.

================================================ 

II KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

„Cudze chwalicie – swego nie znacie…”

 odbył się, w naszej szkole 28 lutego 2017 r.

Uczestnicy konkursu ze szkół podstawowych i gimnazjum 

Wzięło w nim udział 24 uczniów ze Szkół Podstawowych:

 z  Barczewa,  Kliczkowa Wielkiego,  Brzeźnia,  Burzenina,

ze  Złoczewa, z SP nr1 w  Sieradzu 

oraz z Gimnazjum w Brzeźniu

i z Gminnego Gimnazjum  w Sieradzu. 

Liwia, Krzysztof i Oliwia 

Nasza szkołę reprezentowali:

Liwia Obała z klasy IV, Oliwia Płachta z klasy V

i Krzysztof Olbiński z Klasy VI

Konkurs przygotowała nauczycielka historii p. Magda Kubiak.

*********

**************************************** 

Konkurs literacki

10 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu odbył się

Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Radość tworzenia”.

Wzięły w nim udział dwie uczennice z klasy V:

Oliwia Przybyła i Oliwia Płachta

Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła.

Dziewczynki pisały opowiadanie o zimowej przygodzie

i ogłoszenie  o poczcie walentynkowej.

Oliwia Płachta - III miejsce w konkursie

Oliwia Płachta  zajęła III miejsce.

Do konkursu uczennice przygotowała p. A. Drajling. 

Laureatce serdecznie gratulujemy.

     Śmiech     

===================================== 

MINI PIŁKA SIATKOWA

 3 lutego 2017 r. w Złoczewie odbyły się

Rejonowe Igrzyska Mlodzieży Szkolnej

w mini piłce siatkowej dziewcząt.

Uczennice klasy VI zajęły III miejsce. 

 

Brawo! 

########################## 

Mistrzowie w tenisa stołowego!

Oto zwycięskie drużyny w Rejonowym Turnieju JMS

w tenisie stołowym, ktory odbył się 10.01.17 r. w Złoczewie.

Mistrzowie tenisa stołowego 

Reprezentanci z naszej szkoły w swoich kategoriach

zdobyli I miejsca:

Karina Kaczmarek i Oliwia Kubiak z klasy VI

Jakub Stachura z klasy VI i Kamil Bednarek z klasay V.

Brawo!

**********************  

Konkurs " Świąteczna kartka"

Konkurs plastyczny organizowany przez GOK w Brzeźniu roztrzygnięty.

Spośród prac nadesłanych z innych szkół są laureaci z naszej szkoły.

Krzyś - I miejsce, Roksana - II miejsce i wyróżnieni w konkursie. Uczestnicy konkursu z naszej szkoły z nagrodami.

W kategorii klas IV - VI

Krzysztof Olbiński z klasy VI - I miejsce,

w kategorii klas I - III

Roksana Walczak z klasy III zajęła II miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

Martyna Niedźwiedzka i Natalia Urbaniak z klasy I,

Maciej Molski, Patrycja Kuświk, Julia Lewandowska

i Maria Kowalska z klasy II oraz Jakub Stachura z klasy VI.

Pozostałym uczestnikom  konkursu przyznano nagrody za udział.

Gratulujemy!

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** 

Jesienna łąka 

 Szkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez uczniów

z kółka przyrodniczego roztrzygnięty.

Wzięli w nim uczniowie z klas I - IV.

 Laureaci konkursu

I miejsce - Liwia Obała z klasy IV,

II miejsce - Hubert Wróbel z klasy III,

III miejsce - Maria Szymańska z klasy III

i Oliwia Piekielna z klasy II.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Ograbek,

Roksana Szymczak i Julia Krystek z klasy III,

Maja Sadowska i Oskar Marciniak z klasy II.

Gratulujemy.

======================= 

CHOINKI JEDYNKI

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział

w konkursie Polskiego Radia Program 1,

pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia".

Prace plastyczne klasy VIPrace klasy V.Prace klasy IV

 Prace klasy IIPrace klasy I

 Prace plastyczne klasy III Prace plastyczne klasy III

  Na tę charytatywną akcję zostały wykonane 43 prace,

różnymi technikami plastycznymi.  

 

 ************************

"JEM ZDROWO I ..."

 

Konkurs plastyczny dla klas I - III

zorganizowany przez Agencję Rynku Rolnego

Oddział Terenowy w Łodzi,

którego celem było propagowanie zasad zdrowego

żywienia i kształtowanie prawidłowych nawyków

żywieniowych wśród dzieci.

Prace plastyczne klasy I Prace plastyczne klasy II

Prace plastyczne klasy III

Prace uczniów zostały wykonane różnymi technikami

plastycznymi. Nad przebiegiem konkursu czuwała M. Gibka. 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>  

„Mój pupil, moje zwierzaątko”   

to szkolny konkurs plastyczny

dla klas I - VI

Uczniowie wykonywali przestrzenne prace plastyczne,

które można było zobaczyć na wystawie w bibliotece,

a później na głównym korytarzu. Łącznie oddano 34 prace. 

Prace plastyczne. Prace plastyczne 

Na wyróżnienie zasługują osoby, które swoje dzieła wykonały

ciekawą techniką, np. z gliny, włóczki czy sposobem orgiami.

Są to: Hubert Wróbel kl. III, Oliwia Płachta kl. V,

Maja Sadowska i Patrycja Kuświk  kl. II,  

Maksymilian Pasierb i Maja Lebiedzińska z kl. IV, 

Nadia Urbaniak kl. I, Zuzia Lebiedzińska z klasy II,

Kasia Pawlikowska, Kacper Pasierb, Roksana Walczak,

Szymon Walczak, Martyna Wyglądacz, Wiktoria Kafel,

Karolina Kaczmarek, Julia Krystek i Maja Szremska z kl. III.

Konkurs przygotowała p. M. Gibka.  

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

137

UCZNIÓW

44

PRZEDSZKOLAKÓW