Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

Untitled document

 

Malowanie na parkanie 

to Gminny Konkurs Plastyczny, 

organizowany przez GOK w Brzeźniu,

odbył się 15 czerwca. 

Praca klasy IV Praca klasy VI - III miejsce Praca klasy V

W konkusie brały udział zespoły uczniów:

- z klasy IV Klaudia Szymczak,

Natalia Dobrzyńska i Kamil Bednarek.

- z klasy V Angelina Chmielowiec,

Karina Kaczmarek i Patrycja Pośpiech, 

- z klasy VI Martyna Antczak,

Amelia Gibka i Zuzanna Ładniak.

Zespół z klasy VI zajął III miejsce.

******************************

V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

"Lubimy matematykę",

 odbył się 14.06 2016 r. w Kliczkowie Wielkim.

Oliwia, Natalka, Dominik, Patryk, Patrycja, Angelina, Mateusz O. i Mateusz Ch.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie:

z klasy IV: Oliwia Płachta, Natalia Dobrzyńska, Dominik Rybka

z klasy V: Patrycja Pospiech, Angelina Chmielowiec, Patryk Stawski,

z klasy VI: Mateusz Chlebicz, który zajął I miejsce

i Mateusz Ograbek - II miejsce.

Uczniów przygotował pan S. Płachta

 +++++ -----+++++=====++++++-----+++++

KONKURS RECYTATORSKI

8 czerwca w Brzeźniu, odbył się

V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

"Mądrość płynąca z bajek",

w który wzęły udział cztery uczennice z naszej szkoły:

 z klasy VI - Amelia Gibka

 z klasy IV - Natalia Dobrzyńska, Oliwia Plachta

i Zuzanna Urzyńska.

Zuzia, Natalka, Amelia i Oliwia. 

I miejce - zajęła Amelia Gibka

II miejsce - Oliwia Płachta, 

a wyróżnienie Zuzanna Urzyńska. 

Serdecznie gratulujemy. 

Uczennice przygotowała pani A. Drajling

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx  

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

3 czerwca odbył się w Brzeźniu, Międzyszkolny Konkurs

"YOUNG MASTERS OF ENGLISH",

Laureaci: Aleksandra, Mateusz i Angelina.

w którym wzięło udział 3 uczniów z naszej szkoły:

Mateusz Chlebucz z klasy VI,

który zajął I miejsce,

a Angelina Chmielowiec i Aleksandra Kaczmarek

z klasy V otrzymały wyróżnienia. BRAWO!

Ucznia przygotowała pani E. Kędzierska,

a uczennice  pani M. Stachura.

##########################

Ogólnopolski Konkurs "Mój patron"

 3 czrewca 2016 r. w Warszawie, 

Odebranie nagrody - Amelia Gibka i nauczyciel informatyki pan Sylwester Płachta 

Amelka wśrod nagrodzonych uczniów w kategorii klas V i VI Laureaci z opiekunami.

Amelia Gibka, uczennica klasy VI,

 odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu

6 minutowej prezentacji multimedialnej

na temat patrona swojej szkoły. 

Do konkursu zakwalifikowało się 220 prac,

nadesłanych ze szkół z całej Polski.

Gratulujemy sukcesu.

Uczennicę przygotowywał pan S. Płachta.

============================================

KONKURS PLASTYCZNY

Krzysztof Olbiński z klasy V

Uczeń klasy V Krzysztof Olbiński

otrzymał  wyróżnienie  

w ogólnopolskim  konkursie plastycznym

pt. „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

- etap regionalny, organizowanym

przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

w Zduńskiej Woli. 24 maja odebrał nagrodę wraz

 z opiekunką  panią A. Paprotą.

 ***************************************************

Konkurs ortograficzny

XIII Gminny Konkurs Ortograficzny

Bajkowe dyktando - "Gąsiareczka"

odbył się 19 maja 2016 r. w GOK w Brzeżniu. 

Jakub, Liwia, Oliwia

Wzięli w nim udział uczniowie z klasy III:

Oliwia Gałafin , Jakub Chudzia

i Liwia Obała, która zajęła II miejsce

Gratulujemy! 

Uczniów przygotowała pani E.Łusiak.

óóóóóóuuuuhhhhhchchchchżżżżżżżżrzrzrz 

KONKURS CZYTELNICZY

X Międzyszkolny Konkurs

"Mistrz pięknego czytania i recytacji",

dla klas III, odbył się  10 maja.

Wzięło w nim udział 13 uczniów z 7 szkół.

DSC00607__kopia

Naszą szkołę reprezentowały:

Liwia Obała i Oliwia Gałafin z klasy III,

które przygotowała pani E.Łusiak

Każdy uczestnik recytował przygotowany wiersz,

następnie czytał wylosowany wiersz patriotyczny,

a później fragment legendy polskiej.

Jury przyznało nagrody dla następujacych osób:

I miejsce - Paulina Owczarek z KSP w Sieradzu,

II miejsce - Justyna Florczak ze SP w Złoczewie,

 III miejsce - Agacie Witkowskiej ze SP w Ostrowie.

Sponsorem nagród dla zwyciężców i dla uczestników,

był Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu.

Konkurs przygotowała pani M. Gibka

we wspołpracy z Pania A. Drajling.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Matematyczne potyczki

10 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Brzeźniu, odbył się

Międzyszkolny Drużynowy Konkurs

dla uczniów klas VI pt.:„Potyczki matematyczne"

w którym nasz drużyna w składzie:

 Drużyna naszej szkoły

Zuzanna Ładniak, Mateusz Chlebicz

oraz Mateusz Ograbek zajęli IV miejsce.

Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami otwartymi

i rozwiązywali zagadki oraz łamigłówki matematyczne

przygotowane w wersji multimedialnej.

0   0   0   0   0   0   0   0   0   0   0   0

PIŁKA NOŻNA 

9 MAJA w SP w Brzeźniu odbył się

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców.

Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym.

Mistrzowie piłki nożnej 

Nasza drużyna zajęła I miejsce,

a w jej skład wchodzili następujący uczniowie:

Dawid Krupiński, Damian Dobrzyński,

Sebastiamn Szymański, Mateusz Ograbek z klasy VI,

Patryk Stawski, Jakub Stachura, Wiktor Wyglądacz,

Krzysztof Olbiński, Jakub Wygklądacz, z klasy V,

Kamil Bednarek i Dominimk Rybka z klasy IV. 

BRAWO!!! 

Uczniów przygotował pan J. Maksajda. 

+++++++++++++-----------++++++++++++++-----------++++++++++++

KONKURS LITERACKI

"I ty możesz zostać autorem lub ilustratorem baśni ekologicznej"

to hasło konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną

SP nr 1 w Sieradzu pod patronatem Prezydenta Miasta Sieradza.

W tym konkursie wyróżnienie otrzymała

Patrycja na wystawie prac plastycznych dotyczących baśni. Patrycja Pospiech wsród laureatów. Patrycja - wyróżnienie. Gratulacje!

uczennica klasy V - Patrycja Pośpiech,

za napisaną baśń.

Na konkurs swoje prace literackie dały inne uczennice:

Amelia Gibka z klasy VI,

Klaudia Szymczak, Oliwia Płachta i Zuzanna Urzyńska z klasy V.

Uczennice przygotowala pani A. Drajling.

Z klas mlodszych uczniowie wzięli udzial w ilustrowaniu baśni.

Byli to: Martyna Wyglądacz z klasy II, Maciej Molski,

Julia Molska, Karol Kęsik, Maja Sadowska

i Oskar Marciniak z klasy I.

 

**************** 

KONKURS PRZYRODNICZY

Po raz dziesiąty w naszej szkole, 28  kwietnia, odbył się

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

Przyrodniczo - Ekologicznej

 "Zyj w harmonii z przyrodą",

w którym wzięło udział 12 uczniów z następujących 

szkół podstawowychze Zloczewa,

z Kliczkowa Wielkiego, Ostrowa, Brzeźnia i Barczewa

I miejsce Jakub Ubych ze SP w Kliczkowie Wielkim,

Liwia Obała (w środku) II miejsce

II miejsce - Liwia Obała z SP w Barczewie,

III miejsce - Miłosz Przybylski ze SP w Brzeźniu.

Ciekawe nagrody ufundowal wspólorganizator

konkursu - GOK w Brzeźniu,

a nadleśnictwo sadzonki drzewek.

Konkurs przygotowała pani R. Kręzel.

 

O - O - O - O - O - O - O - O - O

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

na szczeblu powiatowym odbył się 22 kwietnia w Sieradzu.

Mateusz Ograbek, Mateusz Chlebicz i Wiktor Wyglądacz 

 Nasza drużyna w składzie:

Mateusz Chlebicz,

Mateusz Ograbek

i Wiktor Wyglądacz

zajęła III miejsce.

Wielkie brawa! 

 Drużynę przygotował pan J. Maksajda.

O-O   O-O  O-O  O-O  O-O  O-O

IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

ekologiczno - przyrodniczej z elementami łowiectwa

odbył się 20 kwietnia w Ostrowie.

Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice:

Amelka i Patrycja

Amelia Gibka z klasy VI

i Patrycja Pośpiech z klasy V, 

która zajęła III miejsce. 

BRAWO!!!

Uczniów  przygotowała pani W. Glinkowska.

==========================

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem

"W trosce o nasze bezpieczeństwo",

organizowany przez Komendanta

Głoównego Straży Pożarnej

na szczeblu powiatowym roztrzygnięty.

Krzyś Olbiński

Nasz uczeń Krzysztof Olbiński, z klasy V,

zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Uczniów przygotowywała A. Paprota.

======================= 

KONKURS RELIGIJNY

W VIII Diecezjalnym Konkursie Religijnym  

"Swiętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję"

- Św. Urszula Ledóchowska,

który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim,

wzięła udział dwuosobowa drużyna uczniów z naszej szkoły:

Amelia i Mateusz z klasy VI

Amelia Gibka i Mateusz Chlebicz.

Najpierw 11 marca, spośród 54 drużyn,

przeszli do następnego etapu.

15 kwietnia odbył się finał,

do którego przystąpiło 18 drużyn.

Pani Jola z uczniami z Barczewa i Ostrowa oraz przewodniczącym jury

Nasza szkoła zajęła IV miejsce.

Brawo! Gratulujemy!

Uczniów przygotowywała katechetka J. Michalska.

``````````````````````````

Festiwal Piosenki

14 kwietnia 2016 r. odbył się

IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Brzeźniu.

Uczestnicy konkursu

Nasza szkołę reprezentowali:

Oliwia, Kasia, Patrycja i Mateusz

Katarzyna Pawlikowska z klasy II,

którą przygotowywała p. M. Gibka,

a z klas IV – VI

Oliwia Płachta, Patrycja Pośpiech

oraz Mateusz Chlebicz,

których przygotowała p. E.Łusiak

*************************************

Ogólnopolski Turniej 

 Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

odbył się 13 kwietnia 2016 r.

Mateusz Ch., Dawid K. , Mateusz O.

W eliminacjach gminnych nasza drużyna w składzie:

Mateusz Chlebicz,

Dawid Krupiński

i Mateusz Ograbek zajęła I miejsce

i tym samym będzie reprezentowała gminę Brzeźnio

na eliminacjach powiatowych.

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej

Mateusz Chlebicz zajął II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Zyczymy powodzenia na następnym etapie!

Uczniów przygotował pan J. Maksajda.
O-O O-O O-O O-O O-O O-O O-O O-O O-O

Gminny Konkurs Pożarniczy

 odbył się 7 marca w GOK w Brzeźniu.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: 

Patryk, Amelia, Oliwia 

z klasy V Patryk Stawski - zajął VI miejsce

z klasy VI - Amelia Gibka - zajęła VII miejsce

zklasy V - Oliwia Stawska - zajęła IX miejsce.

Do konkursu uczniów przygotowywał p. J. Maksajda.

=====================================

Gminny Konkurs Plastyczny

"Wielkanocne jajo" 

 Jak co roku uczniowie z naszej szkoły przygotowali swoje prace.

Wielu z nich otrzymalo wyróżnienia,

ale mamy też laureatów. Oto oni:

Laureaci: Maciek, Dominik i Kuba

W kategorii klas IV - VI

I miejsce - Dominik Rybka z klasy IV

III miejsce - Jakub Stachura z klasy V

W kategorii klas I - III

III miejsce - Maciej Molski z klasy I

 Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody.

Konkurs organizował GOK w Brzeźniu.

O ~~ O ~~ O ~~ O ~~ O ~~ ~~  O ~~ O ~~ O ~~ O

Konkurs z języka angielskiego

„My winter holidays – postcard"

to konkurs z językowy dla klas III – VI

organizowany przez Prywatną Szkołę Podstawową Kornelówka,  

polegający na wykonaniu pocztówki z ferii zimowych.  

Spośród 185 prac nadesłanych  z 24 szkół,  

nasz uczeń Krzysztof Olbiński otrzymał wyróżnienie.

Nad przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwała pani M. Stachura.

***********************************************

 Międyszkolny konkurs historyczny

"Cudze chwalicie - swego nie znacie"

odbył się 09.02. 2016 r. w naszej szkole.

Uczestniczyło w nim 21 uczniów ze szkół

podstawowych i gimnazjów naszego regionu.

Uczestnicy pisali test wiedzy dotyczącej

Powstania Styczniowego 1863 r. w powiecie sieradzkim.

Naszą  szkołę reprezentowały:

Oliwia Płachta z klasy IV,

Kinga Husiatyńska z klasy V

Laureaci: Amelia Gibka, Milena Miziała i Dominik Frankowski.

i Amelia Gibka z klasy VI,

która to zajęła I miejsce

w kategorii szkół podstawowych.

Brawo!

Organizatorem była Publiczna Biblioteka w Brzeźniu,

Filia w Barczewie oraz nasza szkoła.

Konkurs przygotowały p. Magdalena Kubiak (nauczycielka historii)

i p. Malgorzata Jagoda ( bibliotekarka).

######################################################

"Świąteczna kartka"

 W tym roku szkolnym w konkursie plastycznym

organizowanym przez GOK w Brzeźniu nasi uczniowie zajęli

następujące miejsca:

Laureaci z naszej szkoły w konkursie "Świateczna kartka"

Karol Kęsik z klasy I -  III miejsce w kategorii klas I - III.

W kategorii klas IV - VI:

Damian Dobrzyński z klasy VI - I miejsce

Krzysztof Olbiński z klasy V - II miejsce

Amelia Gibka z klasy VI - III miejsce

Laureaci, jak i wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali nagrody książkowe.

 Gratulujemy!

 ======================================

Konkurs matematyczny

W drugiej połowie listopada w szkole odbyły się eliminacje 

do ogólnopolskiego konkursu z matematyki.

Konkurs ten przeznaczony był dla klas szóstych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Zuzanna Ładniak, Damian Dobrzyński,

Mateusz Chlebicz, Mateusz Ograbek.

Uczniów tych przygotowywał p. Sylwester Płachta.

Wszyscy godnie reprezentowali szkołę,

ale do etapu rejonowego dostało się

tylko dwóch uczniów

Mateusz Chlebicz i Mateusz Ograbek.

Gratulujemy świetnym matematykom

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Choinki Jedynki

Nasza szkoła ponownie wzięła udział w akcji charytatywnej

Programu Pierwszego Polskiego Radia, który polega

na wykonaniu pracy plastycznej na temat – „Magia świąt".

Wybrane prace zostaly zlicytowane na aukcjach,

które odbywały się na antenie radiowej Jedynki.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby

Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

i Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

Opiekę nad akcją sprawowała p. M. Gibka.

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski zbierał grosiki na cele charytatywne,

przystępując, jak co roku, do ogólnopolskiej akcji.

Opiekunem SU jest p. S. Płachta.

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

137

UCZNIÓW

44

PRZEDSZKOLAKÓW