Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

KONKURSY w roku szkonym 2018/2019

Ogólnopolski konkurs

„Lato, lato zostań dłużej”

24 listopada rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „Lato, lato zostań dłużej”

zorganizowany przez Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” w Łodzi

pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi.

received 321281208473399

Zadaniem uczestników było przesłanie zdjęć związanych z latem.  Kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział. Nie udało im się zdobyć nagród, ale zdjęcia Agaty Lechowicz, Oliwii Przybyły, Zuzanny Urzyńskiej oraz Liwii Obały znalazły się na wystawie pokonkursowej, co już jest dużym wyróżnieniem.

received 293154181217252 received 572357586530124 received 733191370379223

GRATULUJEMY!

====================================================

TENIS STOŁOWY

13 listopada odbyły się Rejonowe zawody w tenisie stołowym w Złoczewie.

Alan i Gabryś

Naszą szkołę reprezentowali:

Alan Piasecki z klasy IV

i Gabriel Poluszczyk z klasy VII.

Zajęli II miejsce i tym samym awansowali

do powiatowych rozgrywek, które odbyły się

16 listopada w SP w Chlewie. Tam nasi chłopcy drużynowo

zajęli III miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych meczach.

Uczniów przygotował p. J. Maksajda. 

==============================================================

„LAS – POSZUKIWANIE PIĘKNA PRZYRODY”

Konkursu fotograficzny

 dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego organizatorem było Nadleśnictwo Złoczew przy współudziale Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

 Z naszej szkoły zgłosiło się kilkunastu uczestników.

Laureaci konkursu: Krzyś, Angelina, Liwia i Dominik

Mamy laureatów:

II miejsce - Dominik Rybka z klasy VI

III miejsce - Krzysztof Olbiński z klasy VIII

Wyróżnienia: Liwia Obała z klasy VI

i Angelina Chmielowiec z klasy VIII

Uczestnicy konkursu mieli przedstawiać walory krajobrazowe oraz przedstawicieli lokalnej fauny i flory terenów w granicach Nadleśnictwa Złoczew. 

Wystawa fotograficzna i uroczyste wreczenie nagród Wyróznieni i koordynatorka konkursu

W szkole mogliśmy oglądać pokonkursową wystawę zdjęć.

Nad przebiegiem konkursu czuwała p. D. Obała

GRATULACJE!

Zdjęcia na stronie nadleśnictwa >>>TUTAJ

******************************************************************

ARCHIWUM 2017-2018

PODSUMOWANIA NA KONIEC ROKU

Poznaliśmy wyniki aktywności czytelniczej, która pokazała,

że jednak czytamy. 

Najlepsi czytelnicy z klas 1-3 Najlepsi czytelnicy z klas 4-7 

Średnia wypożyczeń na ucznia wyniosła 11 książek.

Przyczynili się do tego najaktywniejsi czytelnicy,

którzy otrzymali nagrody książkowe. 

Mistrzowie oszczędzania z opiekunem SKO

Poznaliśmy również mistrzów oszczędzania w SKO

DSC04647

oraz uczestników konkursu przyrodniczego „Świetlik”,

w którym najlepiej wypadła Amelia Tobiasz z klasy 4.

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej z opiekunką.

Podsumowano również działalność zespołów redakcyjnych

gazetki szkolnej „Długa Przerwa”

Zespól radiowęzła w 2017 /2018 r. 

i szkolnego radiowęzła ZIBI Barczew FM.

Sprzęt sportowy odbiera przewodnicząca SU

Za udział w akcji zbierania surowców wtórnych 

zakupiony został sprzęt sportowy,

Klasa 3 najbardziej ekologiczna

a puchar Super Ekologicznej klasy otrzymała klasa 3.

===============================================================

KONKURS MATEMATYCZNY

11.06.2018 r. przedstawiciele klas  4 – 7 wzięli udział  w konkursie matematycznym, który odbył się w Brzeźniu.

W kategorii klas 5. - III miejsce zajęła Natalia Ziembicka. 

W kategorii klas 7. -  I miejsce zajęła Patrycja Pośpiech,

a III miejsce Angelika Chmielowiec.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zajęli miejsca  i wzięli udział w konkursie.

Do konkursu uczniów przygotowywał p. S. Płachta.

KONKURS RECYTATORSKI

 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Brzeźniu odbył się konkurs recytatorski ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna’’ Naszą szkołę reprezentowali: z klas I-III Alicja Dorzyńska, Nadia Urbaniak, Maciej Molski, z klas IV-VII Oliwia Płachta oraz Zuzanna Urzyńska. Szkoły, które brały udział w tym konkursie, to: Barczew, Brzeźnio, Klonowa, Ostrów i Złoczew.

Oliwia i Zuzia

Zuzanna Urzyńska zdobyła I miejsce, 

 a Oliwia Płachta III miejsce.

BRAWO!.

Do konkursu uczniów przygotowała p. A.  Drajling oraz wychowawczynie klas I-III.

================================

KONKURS HISTORYCZNY 

29 maja w ZSP w Brzeźniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego

" Duma Rzeczypospolitej".

Brały w nim udział wszystkie szkoły z naszej gminy.

           Naszą reprezentowało 5 uczniów. Każdy wykonał prezentację multimedialną, w której wskazał zasługi "Ojców Niepodległości": J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. Paderewskiego lub W. Korfantego, dla odzyskania niepodległości przez Polskę. 

I miejsce - Krzysztof Olbiński           

W kategorii klas VII i gimnazjalnych

I miejsce zajął Krzysztof Olbiński,

który zebranym zaprezentował swoją prezentację - film,

II miejsce - Oliwia Płachta (z prawej)

a w kategorii klas VI

II miejsce zajęła Oliwia Płachta. 

Uczniów przygotowala p. M. Kobryń

            Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!! 

===================================================

KONKURS PLASTYCZNY

„DLA LASU, DLA LUDZI - Z NAMI BEZPIECZNIE"

Organizatorem konkursu była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi

oraz Nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

 Do Nadleśnictwa Złoczew wpłynęło 199 prac plastycznych wykonanych przez uczniów

z 7 szkół i przedszkoli w wybranej kategorii tematycznej.

Jakub, Blanka i Aleksander. Nagrody wręczyli: poseł P. Polaki i dyrektor szkoły p. Stachura

Wśród laureatów I etapu znaleźli się nasi uczniowie:

I miejsce – Blanka Kuśmierek z klasy 1

II miejsce – Jakub Dobrzyński z klasy 1

Wyróżnienie dla Aleksandra Dobrzyńskiego z klasy 3

Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w lesie.

Wyniki wnikliwej oceny oraz burzliwej dyskusji jury przedstawia galeria konkursu

zamieszczona na stronie nadleśnictwa >>>TUTAJ .

BRAWO!!!

======================================================

KONKURS PLASTYCZNY NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Piotr Polak - Poseł na Sejm RP i pomysłodawca  zaprosił uczniów

klas starszych IV-VII i klas młodszych I-III, do konkursu plastycznego

„Sto Najpiękniejszych Miejsc Polski w Stulecie Odzyskania Niepodległości”

Dla Szkoły Podstawowej w Barczewie został wylosowany temat:

„Pszczoły na kwiatach ”.

30 maja pan poseł osobiście odwiedził nasza szkołę i wręczył upominki i nagrody.

Oliwia, Hubert, Nikola i Natalia.

Laureatami konkursu w kategorii klas 4 - 7 zostali:

I miejsce – Natalia Dobrzyńska z klasy 6

II miejsce – Nikola Chudzia z klasy 4

III miejsce – Hubert Wróbel z klasy 4

Wyróżnienie – Oliwia Przybyła z klasy 6

Kuba, Marysia, Adaś, Maja i Karol

Laureatami w kategorii klas 1 - 3 zostali:

I miejsce - Adam Ciżowski z klasy 2

II miejsce - Maja Sadowska z klasy 3

III miejsce - Karol Kęsik z klasy 3

Wyróznienia: Jakub Duchnowski z klasy 2

i Maria Kowalska z klasy 3

Gratulujemy!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

KONKURS ORTOGRAFICZNY

10 maja odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny „Legenda o Sielawym Królu”

dla klas III organizowanym przez GOK w Brzeźniu.

Wzięli w nim udział uczniowie z trzech szkól, łacznie 12 osób, a wśród nich

Julka, Julka, Maciek i Karol

naszą szkołę reprezentowali: Julia Lewandowska, Julia Molska, Karol Kęsik

i Maciej Molski, który zdobył II miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Uczniów przygotowała p. R. Kręzel.

ÓÓÓ ŻŻŻŻŻ HHHHHH UUUUU RZRZRZ CHCHCH

PROGRAMOWANIE NA WYSOKIM POZIOMIE

9 maja w SP nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi zebrali się laureaci

II edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

„Dziś uczeń – jutro programista”

objętego honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

W konkursie wzięło udział w kategorii klas czwartych i piątych 37 szkół województwa łódzkiego,

a w kategorii klas pierwszych i drugich 6 szkół podstawowych naszego województwa. 

Troje uczniów z naszej szkoły, zostało laureatami.

Kuba i Wiktoria z wych. M. Gibką Liwia z wych. S. Plachtą

W pierwszej kategorii (klas pierwszych):

I miejsce - Wiktoria Płachta 

III miejsce - Jakub Dobrzyński 

W drugiej kategorii (klas piątych):

I miejsce - Liwia Obała 

W trakcie uroczystego podsumowania konkursu zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć nagrodzoną pierwszym miejscem prezentację Liwii  wykonaną w programie Scratch oraz galerię gier planszowych, w której znalazły się prace Wiktorii i Kuby.

Uczniów przygotowali p. M. Gibka i p. S. Płachta

@ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @

KONKURS WIEDZY O ŁOWIECTWIE

20 kwietnia 2018 r. w SP w Ostrowie odbył się

XI Konkurs przyrodniczo – ekologiczny z elementami wiedzy o łowiectwie.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy.

Test przyrodniczy Wręczenie nagród

Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy 6:

Zuzia, Oliwia i Dominik z klasy VI

Zuzanna Urzyńska, Oliwia Przybyła i Dominik Rybka.
Dominik Rybka

zdobył II miejsce w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowała p. D. Obała.

##############################################

KONKURS O ŚWIĘTYM

X Konkurs Diecezjalny

"Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję" 

był poświęcony postaci Świętego Józefa.

Etap dekanalny konkursu odbył się 5 marca 2018 r. Do konkursu zgłosiło się

ponad 60 dwuosobowych drużyn, a wśród nasza:

LAUREACI KONKURSU DIECEZJALNEGO

Liwia Obała i Tomasz Domagalski z klasy V. 

Tylko 17 drużyn przeszło  do finału, a wśród nich nasz zespół. Etap diecezjalny - Finał konkursu odbył się 19 kwietnia 2018 r. Liwia i Tomek dzielnie walczyli. Oglądaliśmy ich zmagania podczas transmisji internetowej na żywo z konkursu.

Gratulujemy. Uczniów przygotowała p. katechetka J. Michalska.

+++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

KONKURS PRZYRODNICZY 

„Piękna nasza Polska cała” to hasło tegorocznego

Miedzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego

„Żyj w harmonii z przyrodą”,

który już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole  18 kwietnia  2018r.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas III z czterech szkół z terenu naszej gminy.

Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Ostatecznie laureatami zostali:

Uczestnicy konkursu

I miejsce – Szymon Pawłowski z SP w Kliczkowie Wielkim,

II miejsce – Jan Owczarek z SP w Brzeźniu,

III miejsce – Oskar Marcinak z SP w Barczewie.

Naszą szkołę oprócz Oskara Marciniaka

reprezentowali - Maja Sadowska i Karol Kęsik z klasy III

Sponsorem nagród książkowych był GOK w Brzeźniu,

a także upominki od Biura Podróży Galileo.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. R. Kręzel

===============================================

TURIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTOWIE RUCHU DROGOWEGO

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie

Ruchu Drogowego w 2018 na szczeblu gminnym,

naszą szkołę reprezentowała  trzyosobowa drużyna:

Wiktor Wyglądacz z klasy VII,

Dominik Rybka z klasy VI,

Jakub Wyglądacz z klasy VII.  

Drużyna zajęła II miejsce.

Laureaci: Wiktor, Dominik i Jakub

Zawodnicy, oprócz testu wiedzy, musieli się wykazać się sprawną

jazdą rowerową na torze przeszkód.

W klasyfikacji indywidualnej Wiktor Wyglądacz zajął I miejsce.

Brawo. Uczniów przygotował p. J. Maksajda.

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

WIELKANOCNE JAJO - 2018

W tym gminnym konkursie plastycznym, organizowanym

przez GOK w Brzeźniu, zawsze chętnie uczestniczą nasi uczniowie.

Wiktoria, Julka, Julka, Karina, Liwia, Krzysztof i Jakub

Nagrodzeni w kategorii klas 1 - 3:

II miejsce - Wiktoria Płachta z klasy 1

III miejsce - Julia Molska i Julia Lewandowska z klasy 3

W kategorii klas 4 -7:

I miejsce :- Karina Kaczmarek z klasy 7

II miejsce - Liwia Obała z klasy 5

III miejsce - Jakub Stachura i Krzysztof Olbiński z klasy 7

Grupa uczniów z wyróżnieniami

Liczna grupa uczniów (szczególnie z klasy 1)

otrzymała  wyróżnienia.

Gratulujemy, a organizatorowi - GOK- dziękujemy za nagrody.

=======================================================

KONKURS RECYTATORSKI

"Opowiem wam wierszem"

27 marca 2018 w Zespole Szkól Katolickich w Sieradzu

odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas V – VII szkół podstawowych.

Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Urzyńska,

Oliwia, Krzysztof i Zuzanna

Krzysztof Olbiński, który zajął III miejsce

i Oliwia Płachta – wyróżnienie.

Krzysztof odbiera nagrodę - III miejsce Laureaci konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniów przygotowała polonistka p. A. Drajling

Informacja o konkursie i naszych uczniach ukazała się

na stronie Naszego Radia  >>> TUTAJ

Zdjęcie artykułu w gazecie.

Informacja o konkursie i naszych uczniach ukazała się w "Nad Wartą".

****************************************

22 marca w naszej szkole odbył się 

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

organizowany przez naszą szkołę we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Brzeźniu Filia Barczew. W tym roku zakres materiału konkursowego obejmował okres Wielkiej Wojny i wyzwolenie Sieradza w roku 1918.  Do rozgrywek przystąpiło 20 uczniów z 5 szkół podstawowych: ze Złoczewa, Brąszewic, Ostrowa, Brzeźnia i Barczewa.  Poziom konkursu był bardzo wyrównany.

Laureaci konkursu.

I miejsce - Krzysztof Gąsiorowski ze Złoczewa,
           II – Oliwia Płachta, uczennica naszej szkoły,
           III – Klaudia Majdańska ze Złoczewa.

Konkurs oraz uczniów z naszej szkoły przygotowała p. M. Kobryń.

GRATULACJE!

***************************************************

INFOSUKCES - V OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY

Patrycja Pośpiech

Uczennica  klasy VII Patrycja Pośpiech zakwalifikowała się

do II etapu Konkursu "InfoSukces", 

który odbył się 16.03.2018 r. w Łodzi

na Wydziale  Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej

INFOSUKCES  to konkurs z informatyki przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych

oraz 7 klasy szkoły podstawowej. 

Patrycja zaprojektowała  w środowisku Scratch okulary przyszłości,

które pozwalałyby komunikować się w każdym języku świata.

Uczennicę przygotpowal p. S. Plachta

BRAWO!

==================================================================

14 marca 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie,

już po raz dwunasty odbył się

Międzyszkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania i recytacji”

 dla klas III.

Jury i laureaci

Do rozgrywki finałowej stanęło 11 uczniów z sześciu szkół.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze oraz czytali teksty i wiersze

związane z setną rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Pan Jacek Cheda Dziekana Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej

w Łodzi Wydział Zamiejscowy w Sieradzu.

i objął patronat nad ww. wydarzeniem.

Aleksander Dobrzyński  Karol Kęsik

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Dobrzyński i Karol Kęsik

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane

przez GOK w Brzeźniu i upominki od dziekana WZ Sieradz AHE.

W tym roku konkurs był częścią projektu realizowanego

w szkole pt. „Miesiąc Języka Ojczystego”.

Konkurs i projekt przygotowała p. M. Gibka

O konkursie ukazała się informacja w Naszym Radiu.

Zobacz >>>

====================================================================

SPORTOWE SUKCESY - SIATKÓWKA

14 lutego 2018 r. drużyna uczennic z klasy V i VI w składzie:

Super drużyna dziewcząt - II miejsce.

Oliwia Płachta, Ola Sadowska, Klaudia Szymczak,  

Oliwia Gałafin, Natalia Ziembicka, Liwia Obała,

Natalia Dobrzyńska, Zuzanna Urzyńska i Oliwia Przybyła

zajęła II miejsce

w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci

w Mini Pilce Siatkowej Dziewcząt w Złoczewie.

Kolejny sukces. Gratulujemy!

Drużyny z naszej szkoły.

25 stycznia w Rejonowych Zawodach w mini piłce siatkowej

w Złoczewie uczestniczyły dwie drużyny z naszej szkoły.

Zwycięska drużyna dziewcząt. 

W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły I miejsce,

a w kategorii chłopców nasi zawodnicy zajęli II miejsce.

Zespoły  przygotowali p. J. Maksajda i  p. D. Obała.

BRAWO !!!

„KARTKA ŚWIĄTECZNA”

Konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniowa zorganizował GOK w Brzeźniu.

 Nagrodzeni z klas 1-7: Kuba, Kuba, Julia Kuba, Norbert i Natalka

W kategorii klas 1-3

II miejsce zajął Jakub Dobrzyński z klasy I

III miejsce – Jakub Arczyński z klasy II i Julia Lewandowska z klasy III

W kategorii klas 4 – 7

I miejsce – Jakub Stachura z klasy VII

III miejsce – Natalia Focht i Norbert Walczak z klasy IV.

Wyróżnieni Pozostali uczestnicy.

   Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy upominki.

*****************************

SPORTOWE SUKCESY – TENIS STOŁOWY

W grudniu odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

Zuzia, Natalka i Karina - dyplomy i medale. 

Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Urzyńska,

II - Natalia Dobrzyńska z klasy VI, a III - Karina Kaczmarek. z klasy VII.

Jakub, Kamil i Dominik - najlepsi w tenisa.

Wśród chłopców I miejsce Jakub Stachura z klasy VIII,

II miejsce Kamil Bednarek, a  III miejsce Dominik Rybka, obaj z klasy VI.

20 grudnia nasi uczniowie wzięli udzaił

w Rejonowych zawodach w tenisie stołowym,

który odbył się w Złoczewie.

Wśród dziewcząt drużyna w składzie:

Zuzanna Urzyńska i Natali Dobrzyńska zajęła I miejsce.

 Podobnie I miejsce wsród chłopców drużyna

w składzie Kamil Bednarek i Dominik Rybka.

Drużyna chłopców brała udział 9 stycznia 2018 r.

w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci

Tenisa Stołowego Chłopców w Chlewie

i zajęła III miejsce!

Brawo Kamil i Dominik :)

Chłopców przygotowywał p. J. Maksajda.

Gratulujemy!

**********************************************

„Cztery pory roku … zima” – konkurs recytatorski

Konkurs odbył się 12 grudnia w Gminnej Bibliotece Publiczne w Klonowej.

Uczeń klasy I Jakub Dobrzyński  recytował wiersz „Śnieg” T. Śliwiaka

i fragment prozy pt. „Mróz na szybie”.

Jakub Dobrzyński

 Zajął I miejsce w kategorii wiekowej klas I – III.

Brawo!

**********************************

 „Jesienne drzewo”  to szkolony konkurs plastyczny.

DSC02143DSC02146

Oto fragment  wystawy, którą utworzyły prace uczniów klas  0 – 3

wykonane dowolną techniką na kartonie  w formacie A3 

oraz zdjęcia jesiennej przyrody z drzewem w roli głównej w wykonaniu uczniów klas 4 -7.

Wyróżnieni z klas ) - 3 DSC02152

Wyróżnienie z klas 4 7 DSC02157 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie zostali nagrodzeni wyróżnieniami i upominkami.

 ========================================================

========================================

 

 

KONKURSY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

"Młodzież z łódzkiego promuje nowe technologie”

Pod takim hasłem odbył się konkurs wojewódzki polegający

na zrobieniu prezentacji multimedialnej

przy wykorzystaniu narzędzi ICT,

w której trzy  uczennice pokazały,

jak w naszej okolicy wykorzystuje się nowe technologie.

  Oliwia Płachta, Oliwia Przybyła i Patrcja Pospiech

Patrycja Pośpiech, Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła

zajęły III miejsce w województwie łódzkim.

Uczennice prezentują swoje dzieło

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w pięciodniowych warsztatach

KODO Łódzkie 2017, na których nauczą się

m.in. podstaw programowania, grafiki komputerowej,

tworzenia stron internetowych, gier i aplikacji mobilnych.

Uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa odbyło się w siedzibie

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego 22 czerwca br. 

Do konkursu przygotowywał  p. S. Płachta.

                                                                                                                Więcej informacji >>>

============================================

 

KONKURS RECYTATORSKI

6 czerwca nasze uczennice

Liwia Obała z klasy IV,

Oliwia Płachta i Zuzanna Urzyńska z klasy V,

uczestniczyły w konkursie recytatorskim w SP w Brzeźniu.

Oliwia, Liwia i Zuzia.

Oliwia Płachta zajęła II miejsce,

a Zuzannie Urzyńskiej przyznano wyróżnienie.

Gratulujemy.

Uczennice przygotowywała A. Drajling.

==============================================

MAJOWE KONKURSY I SUKCESY

Konkurs matematyczny

W Kliczkowie Wielkim 31 maja odbył się konkurs matematyczny

dla uczniów klas trzecich naszej gminy. 

Hubert, Maja, Antek 

Uczniowie naszej szkoły: Maja Szremska i Hubert Wróbel

zajęli III miejsce.

Szkołę reprezentował również Antek Pietrzak.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. M. Gibka.  

 ================================

Wiedza o Janie Pawle II

30 maja SP w Kliczkowie Wielkim zaprosiła uczniów

(po 2 z każdej szkoły) do udziału

w konkursie wiedzy o naszym papieżu, a swoim patronie.

Kinga, Natalia z uczestnikami konkursu. 

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice

z kl. VI – K. Husiatyńska i N. Krok.

Do konkursu przygotowywała p. J. Michalska. 

================================

Konkurs języka angielskiego 

W szkole w Kliczkowie Wielkim miał miejsce konkurs

ze znajomości języka angielskiego.

Nasze przedstawicielki przygotowywane przez p. M. Stachurę 

 

Uczestnicy konkurs, opiekunowie.Angelina - druga od prawej.

to A. Chmielowiec (wyróżnienie) z klasy VI,

K. Kaczmarek z klasy VI

i najmłodsza O. Przybyła z klasy V

Gratulujemy!

 ===============================

Konkurs ortograficzny

W maju GOK w Brzeźniu po raz kolejny zorganizował

konkurs ortograficzny "Bajkowe dyktando" dla uczniów klas III.

Tekst dyktanda był związany z basnia Braci Grimm,

pt. "Braciszek i siostrzyczka"

Szymek W., Miłosz, Nikola, Martynka. 

Naszą szkołę reprezentowali:

Nikola Chudzia, Martyna Wyglądacz,

Miłosz Berski, Szymon Walczak.

Do konkursu uczniów przygotowywała p. M. Gibka.         

 ========================================

 VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

„Lubię matematykę” 

24 maja 2017 r. w naszej szkole  odbyła się

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego

"Lubię matematykę".

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV, V, VI

ze Szkoły Podstawowej w Brzeźniu, Ostrowie,

Kliczkowie Wielkim oraz oczywiście w Barczewie.

W czasie konkursu rozwiązywane były zadania matematyczne

o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową,

z uwzględnieniem zadań praktycznych i logicznych. 

Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 60 minut.

Kuba (pierwszy od lewej) Liwia (druga prawej)  

 Wyniki w kategorii klas IV:

I miejsce – Jakub Chudzia z SP w Barczewie

II miejsce Julia Szewczyk z SP w Ostrowie

III miejsce Liwia Obała z S P w Barczewie

oraz Jakub Ubych z SP w Kliczkowie Wilekim

Natalia z klasy V (w środku) 

Wyniki w kategorii klas V:

I miejsce – Natalia Wzgarda z SP w Brzeźniu

II miejsce Maja Książek z SP w Brzeźniu

III miejsce Natalia Dobrzyńska z SP w Barczewie,

Alicja Lalka z SP w Brzeźniu,Wiktoria Siwczak z SP w Ostrowie.

Patrycja I miejsce 

Wyniki w kategorii klas VI:

I miejsce – Patrycja Pośpiech z SP w Barczewie

II miejsce Kacper Rybka z SP w Kliczkowie Wielkim

III miejsce Mikołaj Wesołowski z SP w Brzeźniu

Uczestnicy konkursu. 

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!

Konkurs przygotował p. Sylwester Płachta. 

************************************** 

Rozstrzygnięcie konkursu

„Dziś uczeń – jutro programista”

We wtorek 9 maja w Szkole Podstawowej

nr 120 w Łodzi goszczono laureatów pierwszej edycji

Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

„Dziś uczeń – jutro programista”

objętego honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. 

Uczennica klasy IV Liwia Obała zajęła I miejsce. 

Liwia Obała z opiekunem projektu p. S. Płachtą.  

W konkursie wzięło udział 35 uczniów

z 13 szkół podstawowych w całym województwie. 

W kategorii dla uczniów klas czwartych przedmiotem

konkursu była interpretacja w programie Scratch

ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”

lub jej fragmentów.

Uczennicę przygotowal p. S. Płachta.

Serdecznie gratulujemy!!!

************************************

XI Międzyszkolny Konkurs

„Mistrz pięknego czytania i recytacji”

dla klas III odbył się 16 maja.

Pierwszy etap konkursu przeprowadzono w szkołach,

z którego wyłoniono w klasach III po dwóch uczniów.

Do rozgrywki finałowej, która odbywała się w naszej szkole,

stanęło 14 uczniów z siedmiu placówek oświatowych:

Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sieradzu,

Szkoły Podstawowej w Złoczewie, w Dąbrowie Wielkiej,

w Brzeźniu, w Ostrowie, w Kliczkowie Wielkim

oraz w Barczewie.

Uczestnicy konkursu. 

Uczestnicy konkursu  recytowali wiersze oraz czytali teksty 

i wiersze związane z łąką, roślinami i zwierzętami łąkowymi.

Paulina Krupińska - wyróżnienie.  Wiktoria Ograbek z klasy III

 

 Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Krupińska i Wiktoria Ograbek.

 

I miejsce – Pola Stefaniuk i Jakub Balcerzak z KSP w Sieradzu,

II miejsce Maksymilian Zawieja z S P w Kliczkowie Wielkim ,

III miejsce Nikandra Wojdyła z S P w Ostrowie.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia następującym uczniom:

Paulinie Krupińskiej z SP w Barczewie,

Annie Stępień z SP w Złoczewie,

Weronice Bobińskiej z SP w Dąbrowie Wielkiej

i Zuzannie Butlańskiej z SP w Ostrowie.

Konkurs i uczennice przygotowała Marzanna Gibka

oraz p. Agata Drajling.

=========================================

KWIETNIOWE KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny

„Żyj w harmonii z przyrodą”,

odbył się 26 kwietna w naszej szkole już po raz jedenasty.

Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół – 12 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III:

Kasia, maja, Martynka

Katarzyna Pawlikowska zajmując I miejsce,

Martyna Wyglądacz – III miejsce 

oraz Maja Arczyńska - wyróżnienie.

Uczennice przygotowała p. M. Gibka.

Konkurs  zorganizowała i przeprowadziła p. R. Kręzel.

Sponsorami nagród byli SP Barczew i GOK w Brzeźniu.

*****************

21 kwietnia odbył się w Ostrowie

X Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej

dla klas IV – VI.

Patrycja, Krzyś, Karina z klasy VI

Naszą szkołę reprezentowali:

Patrycja Pośpiech, Karina Kaczmarek

i Krzysztof Olbiński z klasy VI.

Uczniów przygotowała p. W. Glinkowska

===============================

W konkursie historycznym

"Zmagania z mitologią",

który odbyl się w SP w Złoczewie 27 kwietnia,

Ola, Krzyś, Patrycja z klasy VI

naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kaczmarek,

Krzysztof Olbiński i Patrycja Pośpiech z klasy VI.

Uczniów przygotowała p. M. Kubiak.

 

 

 

 

####################### 

Matematyczne potyczki

 to konkurs miedzyszkolny, który odbył się

20 kwietnia w SP W Brzeźniu.

Wiktor, Angelina i Patrycja z klasy VI.

Naszą szkołę reprezentowała druzyna w składzie:

Angelina Chmielowiec, Patrycja Pośpiech

i Wiktor Wyglądacz z klasy VI.

Uczniów przygotował p. S. Płachta.

########################

WIELKANOCNE JAJO

12 kwietnia zostały wręczone nagrody lureatom i uczestnikom

Gminnego Konkursu Plastycznego organizawnego

przez GOK w Brzeźniu,

polegającego na wykonaniu pisanki wielkanocnej.

Alan, Martynka i Oliwia.

W kategorii klas I - III:

I miejsce - Oliwia Piekielna z klasy II

II miejsce - Alan Piasecki z klasy II

III miejsce - Martyna Wyglądacz z klasy III.

Jakub, Zuzia, Karina.

W kategorii klas IV - VI:

I miejsce zajął Jakub Stachura z klasy VI,

II miejsce zajęła Karina Kaczmarek z klasy VI

oraz III miejsce Zuzanna Urzyńska z klasy V.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a wystawę pisanek

można obejrzeć w GOK w Brzeźniu w okresie świątecznym.

====================================

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

w Ruchu Drogowym 

odbył się w naszej szkole 10 kwietnia.

Wzięły w nim udział cztery drużyny trzyosobowe

reprezentujące szkoły podstawowe z naszej gminy.

Uczestnicy musieli zaliczyć część teoretyczną i praktyczną 

I miejsce zajęła drużyna z Brzeźnia,

II miejsce drużyna z SP w Kliczkowie Wielkim,

Drużyna z Barczewa - III miejsce

III miejsce drużyna z Barczewa.

Drużynę tworzyli następujący uczniowie:

Wiktor Wyglądacz z klasy VI,

Kamil Bednarek z klasy V

i Jakub Wyglądacz z klasy VI

W klasyfikacji indywidualnej przyznano następujące miejsca:

III miejsce - Wiktor Wyglądacz

I miejsce Maja Owczarek - SP Brzeźnio,

II miejsce Kacper Macuga z SP Brzeźnio,  

III miejsce Wiktor Wyglądacz z SP w Barczewie.

Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwał pan J. Maksajda,

ktory też przygotował uczniów z naszej szkoły do konkursu.

BRAWO!

O-O-O-O-O-O-O-O

FESTIWAL PIOSENKI

30 marca odbył się w Brzeźniu

Międzyszkolny Festiwal Piosenki.

Uczestnicy konkursu piosenki.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z klas I - VI:

Nadia Urbaniak, Karol Kęsik, Maria Szymańska,

Tomasz Domagalski, Oliwia Płachta i Aleksandra Kaczmarek

Uczeń Karol Kęsik z klasy II zajął I miejsce,

a uczennica Nadia Urbaniak - III miejsce.

 

Zdziwienie

======================

Ogólnopolski Konkurs "Etyka języka"

Z okazji Miesiąca Języka Ojczystego,

obchodzonego w dniach 21 lutego – 25 marca,

Wydział Polonistyki

Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

ogłosił konkurs dla uczniów szkół podstawowych

z całej Polski pod hasłem „Etyka języka”.

Zadanie konkursowe polegało na nagraniu filmiku

reklamującego posługiwanie się poprawną polszczyzną. 

Filmik reklamowy Klaudii i Zuzanny.

Filmik reklamowy Oliwii Pł. i Oliwii P.

Po ogłoszeniu konkursu w naszej szkole

cztery uczennice nagrały dwa filmiki:

Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła

oraz Klaudia Szymczak i Zuzanna Urzyńska z klasy V.

Do Krakowa został wysłany film pierwszy,

który dostał się do finału.

Na prawie 40 nadesłanych prac nagranie

Oliwii Płachty i Oliwii Przybyły

zajęło II miejsce.

Wyprzedziła je tylko szkoła ze Słupska.

Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła - II miejsce

Uczennice pod opieką rodziców pojechały do Krakowa

zaprezentować jeszcze raz filmik i odebrać nagrody. 

Serdeczne gratulacje.

Konkursem opiekowała się p. A. Drajling.

================================================ 

II KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

„Cudze chwalicie – swego nie znacie…”

 odbył się, w naszej szkole 28 lutego 2017 r.

Uczestnicy konkursu ze szkół podstawowych i gimnazjum 

Wzięło w nim udział 24 uczniów ze Szkół Podstawowych:

 z  Barczewa,  Kliczkowa Wielkiego,  Brzeźnia,  Burzenina,

ze  Złoczewa, z SP nr1 w  Sieradzu 

oraz z Gimnazjum w Brzeźniu

i z Gminnego Gimnazjum  w Sieradzu. 

Liwia, Krzysztof i Oliwia 

Nasza szkołę reprezentowali:

Liwia Obała z klasy IV, Oliwia Płachta z klasy V

i Krzysztof Olbiński z Klasy VI

Konkurs przygotowała nauczycielka historii p. Magda Kubiak.

*********

**************************************** 

Konkurs literacki

10 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu odbył się

Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Radość tworzenia”.

Wzięły w nim udział dwie uczennice z klasy V:

Oliwia Przybyła i Oliwia Płachta

Oliwia Płachta i Oliwia Przybyła.

Dziewczynki pisały opowiadanie o zimowej przygodzie

i ogłoszenie  o poczcie walentynkowej.

Oliwia Płachta - III miejsce w konkursie

Oliwia Płachta  zajęła III miejsce.

Do konkursu uczennice przygotowała p. A. Drajling. 

Laureatce serdecznie gratulujemy.

     Śmiech     

===================================== 

MINI PIŁKA SIATKOWA

 3 lutego 2017 r. w Złoczewie odbyły się

Rejonowe Igrzyska Mlodzieży Szkolnej

w mini piłce siatkowej dziewcząt.

Uczennice klasy VI zajęły III miejsce. 

 

Brawo! 

########################## 

Mistrzowie w tenisa stołowego!

Oto zwycięskie drużyny w Rejonowym Turnieju JMS

w tenisie stołowym, ktory odbył się 10.01.17 r. w Złoczewie.

Mistrzowie tenisa stołowego 

Reprezentanci z naszej szkoły w swoich kategoriach

zdobyli I miejsca:

Karina Kaczmarek i Oliwia Kubiak z klasy VI

Jakub Stachura z klasy VI i Kamil Bednarek z klasay V.

Brawo!

**********************  

Konkurs " Świąteczna kartka"

Konkurs plastyczny organizowany przez GOK w Brzeźniu roztrzygnięty.

Spośród prac nadesłanych z innych szkół są laureaci z naszej szkoły.

Krzyś - I miejsce, Roksana - II miejsce i wyróżnieni w konkursie. Uczestnicy konkursu z naszej szkoły z nagrodami.

W kategorii klas IV - VI

Krzysztof Olbiński z klasy VI - I miejsce,

w kategorii klas I - III

Roksana Walczak z klasy III zajęła II miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

Martyna Niedźwiedzka i Natalia Urbaniak z klasy I,

Maciej Molski, Patrycja Kuświk, Julia Lewandowska

i Maria Kowalska z klasy II oraz Jakub Stachura z klasy VI.

Pozostałym uczestnikom  konkursu przyznano nagrody za udział.

Gratulujemy!

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** 

Jesienna łąka 

 Szkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez uczniów

z kółka przyrodniczego roztrzygnięty.

Wzięli w nim uczniowie z klas I - IV.

 Laureaci konkursu

I miejsce - Liwia Obała z klasy IV,

II miejsce - Hubert Wróbel z klasy III,

III miejsce - Maria Szymańska z klasy III

i Oliwia Piekielna z klasy II.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Ograbek,

Roksana Szymczak i Julia Krystek z klasy III,

Maja Sadowska i Oskar Marciniak z klasy II.

Gratulujemy.

======================= 

CHOINKI JEDYNKI

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział

w konkursie Polskiego Radia Program 1,

pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia".

Prace plastyczne klasy VIPrace klasy V.Prace klasy IV

 Prace klasy IIPrace klasy I

 Prace plastyczne klasy III Prace plastyczne klasy III

  Na tę charytatywną akcję zostały wykonane 43 prace,

różnymi technikami plastycznymi.  

 

 ************************

"JEM ZDROWO I ..."

 

Konkurs plastyczny dla klas I - III

zorganizowany przez Agencję Rynku Rolnego

Oddział Terenowy w Łodzi,

którego celem było propagowanie zasad zdrowego

żywienia i kształtowanie prawidłowych nawyków

żywieniowych wśród dzieci.

Prace plastyczne klasy I Prace plastyczne klasy II

Prace plastyczne klasy III

Prace uczniów zostały wykonane różnymi technikami

plastycznymi. Nad przebiegiem konkursu czuwała M. Gibka. 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>  

„Mój pupil, moje zwierzaątko”   

to szkolny konkurs plastyczny

dla klas I - VI

Uczniowie wykonywali przestrzenne prace plastyczne,

które można było zobaczyć na wystawie w bibliotece,

a później na głównym korytarzu. Łącznie oddano 34 prace. 

Prace plastyczne. Prace plastyczne 

Na wyróżnienie zasługują osoby, które swoje dzieła wykonały

ciekawą techniką, np. z gliny, włóczki czy sposobem orgiami.

Są to: Hubert Wróbel kl. III, Oliwia Płachta kl. V,

Maja Sadowska i Patrycja Kuświk  kl. II,  

Maksymilian Pasierb i Maja Lebiedzińska z kl. IV, 

Nadia Urbaniak kl. I, Zuzia Lebiedzińska z klasy II,

Kasia Pawlikowska, Kacper Pasierb, Roksana Walczak,

Szymon Walczak, Martyna Wyglądacz, Wiktoria Kafel,

Karolina Kaczmarek, Julia Krystek i Maja Szremska z kl. III.

Konkurs przygotowała p. M. Gibka.  

Untitled document

 

Malowanie na parkanie 

to Gminny Konkurs Plastyczny, 

organizowany przez GOK w Brzeźniu,

odbył się 15 czerwca. 

Praca klasy IV Praca klasy VI - III miejsce Praca klasy V

W konkusie brały udział zespoły uczniów:

- z klasy IV Klaudia Szymczak,

Natalia Dobrzyńska i Kamil Bednarek.

- z klasy V Angelina Chmielowiec,

Karina Kaczmarek i Patrycja Pośpiech, 

- z klasy VI Martyna Antczak,

Amelia Gibka i Zuzanna Ładniak.

Zespół z klasy VI zajął III miejsce.

******************************

V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

"Lubimy matematykę",

 odbył się 14.06 2016 r. w Kliczkowie Wielkim.

Oliwia, Natalka, Dominik, Patryk, Patrycja, Angelina, Mateusz O. i Mateusz Ch.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie:

z klasy IV: Oliwia Płachta, Natalia Dobrzyńska, Dominik Rybka

z klasy V: Patrycja Pospiech, Angelina Chmielowiec, Patryk Stawski,

z klasy VI: Mateusz Chlebicz, który zajął I miejsce

i Mateusz Ograbek - II miejsce.

Uczniów przygotował pan S. Płachta

 +++++ -----+++++=====++++++-----+++++

KONKURS RECYTATORSKI

8 czerwca w Brzeźniu, odbył się

V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

"Mądrość płynąca z bajek",

w który wzęły udział cztery uczennice z naszej szkoły:

 z klasy VI - Amelia Gibka

 z klasy IV - Natalia Dobrzyńska, Oliwia Plachta

i Zuzanna Urzyńska.

Zuzia, Natalka, Amelia i Oliwia. 

I miejce - zajęła Amelia Gibka

II miejsce - Oliwia Płachta, 

a wyróżnienie Zuzanna Urzyńska. 

Serdecznie gratulujemy. 

Uczennice przygotowała pani A. Drajling

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx  

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

3 czerwca odbył się w Brzeźniu, Międzyszkolny Konkurs

"YOUNG MASTERS OF ENGLISH",

Laureaci: Aleksandra, Mateusz i Angelina.

w którym wzięło udział 3 uczniów z naszej szkoły:

Mateusz Chlebucz z klasy VI,

który zajął I miejsce,

a Angelina Chmielowiec i Aleksandra Kaczmarek

z klasy V otrzymały wyróżnienia. BRAWO!

Ucznia przygotowała pani E. Kędzierska,

a uczennice  pani M. Stachura.

##########################

Ogólnopolski Konkurs "Mój patron"

 3 czrewca 2016 r. w Warszawie, 

Odebranie nagrody - Amelia Gibka i nauczyciel informatyki pan Sylwester Płachta 

Amelka wśrod nagrodzonych uczniów w kategorii klas V i VI Laureaci z opiekunami.

Amelia Gibka, uczennica klasy VI,

 odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu

6 minutowej prezentacji multimedialnej

na temat patrona swojej szkoły. 

Do konkursu zakwalifikowało się 220 prac,

nadesłanych ze szkół z całej Polski.

Gratulujemy sukcesu.

Uczennicę przygotowywał pan S. Płachta.

============================================

KONKURS PLASTYCZNY

Krzysztof Olbiński z klasy V

Uczeń klasy V Krzysztof Olbiński

otrzymał  wyróżnienie  

w ogólnopolskim  konkursie plastycznym

pt. „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

- etap regionalny, organizowanym

przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

w Zduńskiej Woli. 24 maja odebrał nagrodę wraz

 z opiekunką  panią A. Paprotą.

 ***************************************************

Konkurs ortograficzny

XIII Gminny Konkurs Ortograficzny

Bajkowe dyktando - "Gąsiareczka"

odbył się 19 maja 2016 r. w GOK w Brzeżniu. 

Jakub, Liwia, Oliwia

Wzięli w nim udział uczniowie z klasy III:

Oliwia Gałafin , Jakub Chudzia

i Liwia Obała, która zajęła II miejsce

Gratulujemy! 

Uczniów przygotowała pani E.Łusiak.

óóóóóóuuuuhhhhhchchchchżżżżżżżżrzrzrz 

KONKURS CZYTELNICZY

X Międzyszkolny Konkurs

"Mistrz pięknego czytania i recytacji",

dla klas III, odbył się  10 maja.

Wzięło w nim udział 13 uczniów z 7 szkół.

DSC00607__kopia

Naszą szkołę reprezentowały:

Liwia Obała i Oliwia Gałafin z klasy III,

które przygotowała pani E.Łusiak

Każdy uczestnik recytował przygotowany wiersz,

następnie czytał wylosowany wiersz patriotyczny,

a później fragment legendy polskiej.

Jury przyznało nagrody dla następujacych osób:

I miejsce - Paulina Owczarek z KSP w Sieradzu,

II miejsce - Justyna Florczak ze SP w Złoczewie,

 III miejsce - Agacie Witkowskiej ze SP w Ostrowie.

Sponsorem nagród dla zwyciężców i dla uczestników,

był Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu.

Konkurs przygotowała pani M. Gibka

we wspołpracy z Pania A. Drajling.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Matematyczne potyczki

10 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Brzeźniu, odbył się

Międzyszkolny Drużynowy Konkurs

dla uczniów klas VI pt.:„Potyczki matematyczne"

w którym nasz drużyna w składzie:

 Drużyna naszej szkoły

Zuzanna Ładniak, Mateusz Chlebicz

oraz Mateusz Ograbek zajęli IV miejsce.

Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami otwartymi

i rozwiązywali zagadki oraz łamigłówki matematyczne

przygotowane w wersji multimedialnej.

0   0   0   0   0   0   0   0   0   0   0   0

PIŁKA NOŻNA 

9 MAJA w SP w Brzeźniu odbył się

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców.

Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym.

Mistrzowie piłki nożnej 

Nasza drużyna zajęła I miejsce,

a w jej skład wchodzili następujący uczniowie:

Dawid Krupiński, Damian Dobrzyński,

Sebastiamn Szymański, Mateusz Ograbek z klasy VI,

Patryk Stawski, Jakub Stachura, Wiktor Wyglądacz,

Krzysztof Olbiński, Jakub Wygklądacz, z klasy V,

Kamil Bednarek i Dominimk Rybka z klasy IV. 

BRAWO!!! 

Uczniów przygotował pan J. Maksajda. 

+++++++++++++-----------++++++++++++++-----------++++++++++++

KONKURS LITERACKI

"I ty możesz zostać autorem lub ilustratorem baśni ekologicznej"

to hasło konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną

SP nr 1 w Sieradzu pod patronatem Prezydenta Miasta Sieradza.

W tym konkursie wyróżnienie otrzymała

Patrycja na wystawie prac plastycznych dotyczących baśni. Patrycja Pospiech wsród laureatów. Patrycja - wyróżnienie. Gratulacje!

uczennica klasy V - Patrycja Pośpiech,

za napisaną baśń.

Na konkurs swoje prace literackie dały inne uczennice:

Amelia Gibka z klasy VI,

Klaudia Szymczak, Oliwia Płachta i Zuzanna Urzyńska z klasy V.

Uczennice przygotowala pani A. Drajling.

Z klas mlodszych uczniowie wzięli udzial w ilustrowaniu baśni.

Byli to: Martyna Wyglądacz z klasy II, Maciej Molski,

Julia Molska, Karol Kęsik, Maja Sadowska

i Oskar Marciniak z klasy I.

 

**************** 

KONKURS PRZYRODNICZY

Po raz dziesiąty w naszej szkole, 28  kwietnia, odbył się

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

Przyrodniczo - Ekologicznej

 "Zyj w harmonii z przyrodą",

w którym wzięło udział 12 uczniów z następujących 

szkół podstawowychze Zloczewa,

z Kliczkowa Wielkiego, Ostrowa, Brzeźnia i Barczewa

I miejsce Jakub Ubych ze SP w Kliczkowie Wielkim,

Liwia Obała (w środku) II miejsce

II miejsce - Liwia Obała z SP w Barczewie,

III miejsce - Miłosz Przybylski ze SP w Brzeźniu.

Ciekawe nagrody ufundowal wspólorganizator

konkursu - GOK w Brzeźniu,

a nadleśnictwo sadzonki drzewek.

Konkurs przygotowała pani R. Kręzel.

 

O - O - O - O - O - O - O - O - O

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

na szczeblu powiatowym odbył się 22 kwietnia w Sieradzu.

Mateusz Ograbek, Mateusz Chlebicz i Wiktor Wyglądacz 

 Nasza drużyna w składzie:

Mateusz Chlebicz,

Mateusz Ograbek

i Wiktor Wyglądacz

zajęła III miejsce.

Wielkie brawa! 

 Drużynę przygotował pan J. Maksajda.

O-O   O-O  O-O  O-O  O-O  O-O

IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

ekologiczno - przyrodniczej z elementami łowiectwa

odbył się 20 kwietnia w Ostrowie.

Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice:

Amelka i Patrycja

Amelia Gibka z klasy VI

i Patrycja Pośpiech z klasy V, 

która zajęła III miejsce. 

BRAWO!!!

Uczniów  przygotowała pani W. Glinkowska.

==========================

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem

"W trosce o nasze bezpieczeństwo",

organizowany przez Komendanta

Głoównego Straży Pożarnej

na szczeblu powiatowym roztrzygnięty.

Krzyś Olbiński

Nasz uczeń Krzysztof Olbiński, z klasy V,

zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Uczniów przygotowywała A. Paprota.

======================= 

KONKURS RELIGIJNY

W VIII Diecezjalnym Konkursie Religijnym  

"Swiętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję"

- Św. Urszula Ledóchowska,

który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim,

wzięła udział dwuosobowa drużyna uczniów z naszej szkoły:

Amelia i Mateusz z klasy VI

Amelia Gibka i Mateusz Chlebicz.

Najpierw 11 marca, spośród 54 drużyn,

przeszli do następnego etapu.

15 kwietnia odbył się finał,

do którego przystąpiło 18 drużyn.

Pani Jola z uczniami z Barczewa i Ostrowa oraz przewodniczącym jury

Nasza szkoła zajęła IV miejsce.

Brawo! Gratulujemy!

Uczniów przygotowywała katechetka J. Michalska.

``````````````````````````

Festiwal Piosenki

14 kwietnia 2016 r. odbył się

IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Brzeźniu.

Uczestnicy konkursu

Nasza szkołę reprezentowali:

Oliwia, Kasia, Patrycja i Mateusz

Katarzyna Pawlikowska z klasy II,

którą przygotowywała p. M. Gibka,

a z klas IV – VI

Oliwia Płachta, Patrycja Pośpiech

oraz Mateusz Chlebicz,

których przygotowała p. E.Łusiak

*************************************

Ogólnopolski Turniej 

 Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

odbył się 13 kwietnia 2016 r.

Mateusz Ch., Dawid K. , Mateusz O.

W eliminacjach gminnych nasza drużyna w składzie:

Mateusz Chlebicz,

Dawid Krupiński

i Mateusz Ograbek zajęła I miejsce

i tym samym będzie reprezentowała gminę Brzeźnio

na eliminacjach powiatowych.

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej

Mateusz Chlebicz zajął II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Zyczymy powodzenia na następnym etapie!

Uczniów przygotował pan J. Maksajda.
O-O O-O O-O O-O O-O O-O O-O O-O O-O

Gminny Konkurs Pożarniczy

 odbył się 7 marca w GOK w Brzeźniu.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: 

Patryk, Amelia, Oliwia 

z klasy V Patryk Stawski - zajął VI miejsce

z klasy VI - Amelia Gibka - zajęła VII miejsce

zklasy V - Oliwia Stawska - zajęła IX miejsce.

Do konkursu uczniów przygotowywał p. J. Maksajda.

=====================================

Gminny Konkurs Plastyczny

"Wielkanocne jajo" 

 Jak co roku uczniowie z naszej szkoły przygotowali swoje prace.

Wielu z nich otrzymalo wyróżnienia,

ale mamy też laureatów. Oto oni:

Laureaci: Maciek, Dominik i Kuba

W kategorii klas IV - VI

I miejsce - Dominik Rybka z klasy IV

III miejsce - Jakub Stachura z klasy V

W kategorii klas I - III

III miejsce - Maciej Molski z klasy I

 Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody.

Konkurs organizował GOK w Brzeźniu.

O ~~ O ~~ O ~~ O ~~ O ~~ ~~  O ~~ O ~~ O ~~ O

Konkurs z języka angielskiego

„My winter holidays – postcard"

to konkurs z językowy dla klas III – VI

organizowany przez Prywatną Szkołę Podstawową Kornelówka,  

polegający na wykonaniu pocztówki z ferii zimowych.  

Spośród 185 prac nadesłanych  z 24 szkół,  

nasz uczeń Krzysztof Olbiński otrzymał wyróżnienie.

Nad przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwała pani M. Stachura.

***********************************************

 Międyszkolny konkurs historyczny

"Cudze chwalicie - swego nie znacie"

odbył się 09.02. 2016 r. w naszej szkole.

Uczestniczyło w nim 21 uczniów ze szkół

podstawowych i gimnazjów naszego regionu.

Uczestnicy pisali test wiedzy dotyczącej

Powstania Styczniowego 1863 r. w powiecie sieradzkim.

Naszą  szkołę reprezentowały:

Oliwia Płachta z klasy IV,

Kinga Husiatyńska z klasy V

Laureaci: Amelia Gibka, Milena Miziała i Dominik Frankowski.

i Amelia Gibka z klasy VI,

która to zajęła I miejsce

w kategorii szkół podstawowych.

Brawo!

Organizatorem była Publiczna Biblioteka w Brzeźniu,

Filia w Barczewie oraz nasza szkoła.

Konkurs przygotowały p. Magdalena Kubiak (nauczycielka historii)

i p. Malgorzata Jagoda ( bibliotekarka).

######################################################

"Świąteczna kartka"

 W tym roku szkolnym w konkursie plastycznym

organizowanym przez GOK w Brzeźniu nasi uczniowie zajęli

następujące miejsca:

Laureaci z naszej szkoły w konkursie "Świateczna kartka"

Karol Kęsik z klasy I -  III miejsce w kategorii klas I - III.

W kategorii klas IV - VI:

Damian Dobrzyński z klasy VI - I miejsce

Krzysztof Olbiński z klasy V - II miejsce

Amelia Gibka z klasy VI - III miejsce

Laureaci, jak i wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali nagrody książkowe.

 Gratulujemy!

 ======================================

Konkurs matematyczny

W drugiej połowie listopada w szkole odbyły się eliminacje 

do ogólnopolskiego konkursu z matematyki.

Konkurs ten przeznaczony był dla klas szóstych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Zuzanna Ładniak, Damian Dobrzyński,

Mateusz Chlebicz, Mateusz Ograbek.

Uczniów tych przygotowywał p. Sylwester Płachta.

Wszyscy godnie reprezentowali szkołę,

ale do etapu rejonowego dostało się

tylko dwóch uczniów

Mateusz Chlebicz i Mateusz Ograbek.

Gratulujemy świetnym matematykom

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Choinki Jedynki

Nasza szkoła ponownie wzięła udział w akcji charytatywnej

Programu Pierwszego Polskiego Radia, który polega

na wykonaniu pracy plastycznej na temat – „Magia świąt".

Wybrane prace zostaly zlicytowane na aukcjach,

które odbywały się na antenie radiowej Jedynki.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby

Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

i Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

Opiekę nad akcją sprawowała p. M. Gibka.

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski zbierał grosiki na cele charytatywne,

przystępując, jak co roku, do ogólnopolskiej akcji.

Opiekunem SU jest p. S. Płachta.

Untitled document

 KONKURSY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

KONKURS PROEKOLOGICZNY

Podsumowanie akcji  zbierania surowców wtórnych.

Od lewej przedstawiciele innych klas i klasa III

Tytuł „Super Ekologicznej Klasy"

oraz puchar przechodni otrzymała klasa III.

========Spoko ========

Konkursy czytelnicze "Czytelnik Roku" i "Rozczytana klasa"

roztrzygnięte.

W kategorii klas I - III: 

Jakub,Natalia, Marysia

I miejsce - Natalia Ziembicka z klasy II

II miejsce - Maria Szymańska z klasy I

III miejsce - Jakub Chudzia z klasy II

w kategorii klas IV - VI:

Amelka - II miejsce i Kinga - III miejsce 

I miejsce - Oliwia Kubiak z kalsy IV

II miejsce - Amelia Gibka z klasy V

III miejsce - Kinga Husiatyńska z klasy IV

Najbardziej rozczytane klasy to:

Klasa I, Klasa II i klasa IV.

=========================

Konkurs przyrodniczy ŚWIETLIK

Uczestnicy konkursu 

Uczniowie klas IV i V uczestniczyli

w VIII edycji

Ogólnoposkiego Konkursu Nauk Przyrodniczych.

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani W. Glinkowska 

````````````` 

Konkursy językowe 

W maju, uczniowie klas 1-3 wzięli udział

w dwóch anglojęzycznych konkursach.

14 maja odbył się ogólnopolski konkurs językowy

pt. " Orzeł języka angielskiego".

Wzięło w nim udział czworo uczniów z klasy II

oraz czworo z klasy III.

Oliwia Płachta i Liwia Obała

Najlepsze wyniki osiągnęły

uczennica klasy II Liwia Obała

oraz uczennica klasy III Oliwia Płachta.

Dziewczynki otrzymały dyplomy wyróżnienia i słodkie upominki.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnika.

=======================

Uczniowie klas 1-2 wzięli również udział

w ogólnopolskim konkursie pt: „ Sing with Zabadella"

organizowanym przez wydawnictwo Oxford.

Konkurs polegał na zaśpiewaniu wybranej, angielskiej piosenki

z kursu „Super Sparks 1 lub 2.

Jak podaje organizator, łącznie nadesłano około 200 nagrań

Uczestnicy konkursu

Z naszej szkoły wzięło udział łącznie 8 uczniów,

a jedną z 10 laureatów tego  konkursu

została uczennica naszej szkoły

 Wiktoria Ograbek z klasy I laureatka konkursu

Wiktoria Ograbek z klasy I.

Dziewczynka wykonała utwór ''My favourite food".

Szkolnym koordynatorem konkursów była p. E. Kędzierska

######## ## # #  # #Śmiech # # # # # # ########

Malowanie na parkanie

Uczniowie naszej szkoły 18 czerwca wzięli udział

w konkursie „Malowanie na parkanie"

pod hasłem „Kolory przyrody",

którego organizatorem był GOK w Brzeźniu.

Marta, Oliwia, Julka z klasy VI

Drużyna z klasy VI w składzie:

Marta Stępień, Oliwia Arczyńska, Julia Owczarek

zajęła II miejsce!

###################

Festiwal piosenki 

W trakcie festynu rodzinnego odbył się konkurs pt.

"Piosenka, którą lubię" organizowany

przez naszą szkołę i WFOŚiGW w Łodzi

w ramach programu edukacyjnego „Ekolodzy to my".

W zabawie uczestniczyło 16 uczniów.

Karolinka, Ania, Wiktoria i Majka Oliwia, Zuzia, Mateusz, Agata i Angelina

Pierwsze miejsce w klasach I - II zajęła Karolina Kaczmarek,

drugie Anna Lewandowska z kl. II,

trzecie Wiktoria Kafel i Maja Arczyńska z kl. I.

W klasach III - V

pierwsze miejsce zajęła Oliwia Płachta z kl. III,

drugie Zuzanna Urzyńska,

trzecie duet z kl. IV: Agata Lechowicz i Angelina Cmielowiec

oraz solo Mateusz Chlebicz z kl. V.

Wyróżnione osoby w konkursie "Śmiecior" Wystawa zabawek z surowców wtórnych.

W tym dniu nagrodzone zostały również osoby

uczestniczące w konkursie „Śmiecior"

polegającym na wykonaniu zabawki z surowców wtórnych.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++ 

Jan Paweł II w multimediach

W czerwcu SP w Kliczkowie Wielkim ogłosiła

międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną

o Janie Pawle II – swoim patronie.

Kilku uczniów naszej szkoły przygotowało takie prezentacje.

Wybrane: Amelii Gibkiej z kl. V, Marty Stępień

i Oliwii Arczyńskiej z kl. VI, której to prezentacja

zajęła I miejsce. Brawo!

========================

 

 

LUBIMY CZYTAĆ! 

7 maja w naszej szkole już po raz dziewiąty

 

odbył się Międzyszkolny Konkurs

 

„Mistrz pięknego czytania i recytacji".

 

W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z sześciu szkół:

 

SP w Brzeźniu, SP w Ostrowie, SP w Kliczkowie Wielkim,

 

SP w Złoczewie, z ZSK w Sieradzu i SP w Barczewie.

 

Uczestnicy mieli wyrecytować z pamięci wiersz

 

i przeczytać teksty przygotowane przez organizatora

 

(wiersz i tekst informacyjny). Wiersze (o owocach, warzywach,

 

wodzie i teksty o właściwym odżywianiu) nawiązywały

 

do programu edukacyjnego, realizowanego

 

w naszej szkole, „Moda na zdrowie".

Laureaci i jury

 

W konkursie zwyciężyła Zuzanna Urzyńska ze SP w Barczewie,

 

drugie miejsce zajęła Wiktoria Siwczak z SP w Ostrowie,

 

trzecie – Oliwia Płachta, też ze SP w Barczewie.

 

Nagrody ufundował GOK w Brzeźniu. Ponadto dwóch uczestników –

 

Michał Bujnowicz z SP w Ostrowie i Bartosz Krzymiński z SP w Brzeźniu

 

otrzymało wyróżnienia w postaci zaproszenia do Naszego Radia,

 

które przyznała im pani Monika Waraczyńska

 

(prezenterka radiowa, członek jury).

 

LUBIMY MATEMATYKĘ

7 maja 2015 r. dziewięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło 

udział w Międzyszkolnym Konkursie "Lubię matematykę"

który odbył się w Szkole Podstawowej wOstrowie.

WP_20150507_12_46_58_Pro

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili,

że matematyka jest ich mocną stroną.

I miejsce w kategorii klas IV - zajęła Angelina Chmielowiec

III miejsce w kategorii klas V - zajął Mateusz Chlebicz

I miejsce w kategorii klas VI - zajął Dawid Ograbek

WP_20150507_12_33_41_Pro

BRAWO!!!!

=================

 

POTYCZKI MATEMATYCZNE 2015

28. 04. 2015 r. w Szkole Podstawowej w Brzeźniu odbył się

Drużynowy Konkurs Matematyczny

dla uczniów klas VI pt. "Potyczki matematyczne".
W konkursie wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych. 

Uczestnicy konkursu zmagali się początkowo z zadaniami otwartymi.

Następnie rozwiązywali łamigłowki matematyczne przygotowane

w wersji multimedialnej.

2015_11_58_11_Pro

Uczniowie naszej szkoły w składzie:

Oliwia Arczyńska, Natalia Mizerska, Dawid Ograbek

zajęli III miejsce.

2015_Pro

GRATULUJEMY!!!

 ==========================

21 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz dziewiąty

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

„Żyj w harmonii z przyrodą" dla klas II i III.

Zmagania kokursowe Zmagania konkursowe

Głównym tematem zmagań były zasady zdrowego odżywiania,

znaczenie owoców, warzyw i wody w codziennej diecie.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów ze szkół podstawowych

w Złoczewie, Brzeźniu, Kliczkowie W. i Barczewie.

Laureaci, uczestnicy i jury. Oliwia, Dominik i Zuzanna

I miejsce zajęła Zuzanna Urzyńska ze SP w Barczewie,

II miejsce Dominik Rybka ze SP w Barczewie,

a III miejsce Martyna Kopania ze SP w Brzeźniu.

Sponsorem nagród był GOK w Brzeźniu.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła R. Kręzel.

""""""""""""""''''''''''''''''''''''

17 kwietnia 2015 r. w Kliczkowie Wielkim odbył się

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

W rywalizacji brały udział drużyny ze szkól podstawowych naszej gminy.

Każda drużyna składała się z czterech uczniów: 2 dziewczynki i 2 chłopców.

Marta S., Oliwia A., Mateusz O. i Mateusz CH.

Nasza szkoła, reprezentowana przez M. Stępień, O. Arczyńską ,

M. Ograbka i M. Chlebicza, zajęła I miejsce

i zakwalifikowała się do etapu powiatowego

 

 Mateusz Chlebicz

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem turnieju

został Mateusz Chlebicz z klasy V.

Gratulujemy Mateuszowi i całej drużynie.

W etapie powiatowym, ktory odbyl sie 29 kwietnia w Sieradzu,

uczniowie zajęli IX miejsce.

Uczniów przygotował pan J. Maksajda.

O-O    O-O    O-O   O-O   O-O   O-O   O-O  O-O

16 kwietnia w Ostrowie odbył się

VIII Międzyszkolny

Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny

z elementami wiedzy o łowiectwie dla klas IV – VI.

Mateusz i Amelia

Naszą szkołę reprezentowali A. Gibka i M. Chlebicz z klasy V.

Uczennica Amelia Gibka zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

Uczniów przygotowała pani W. Glinkowska

======================================================= 

11 kwietna w Kliczkowie Małym

odbyła się Noc Sów – wydarzenie edukacyjne,

w którym uczestniczyli także nasi uczniowie.

Wykonali różnymi technikami prace

na konkurs plastyczny pt. „Sowy".

Agatka, Patrycja, Amelka

Nasza uczennica z klasy V - Amelia Gibka zajęła III miejsce,

a dwie uczennice z klasy IV- Agata Lechowiczi Patrycja Pośpiech

otrzymały wyróżnienia. Koordynacja konkursu M. Gibka i A. Paprota.

# # # # # # #

Konkurs na plakat ekologiczny realizowany

w ramach projektu

„ Ekolodzy to my"

rozstrzygnięty.

Krzyś, Kuba, Patrycja, Oliwia P., Hubert, Oliwia G.

Wyróżnione zostały następujące prace uczniów:

W kategorii klas I – III: Hubert Wróbel z klasy I,

Oliwia Gałafin z klasy II oraz Oliwia Płachta z klasy III.

W kategorii klas IV – VI: Krzysztof Olbiński z klasy IV,

Jakub Stachura z klasy IV i Patrycja Pośpiech z klasy IV.

Kordynatorem konkursu była pani M. Gibka.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ 

Konkurs historyczny

Ostatniego dnia marca grupa uczniów

pod opieką p. M. Kubiak – nauczycielki historii

pojechała na konkurs do Burzenina.

Tematyka konkursu obejmowała czasy

z końca XVIII i początku XIX wieku.

Najlepsi historycy, którzy zgłosili się do konkursu to:

M. Stępień i J. Owczarek z kl. VI, A. Gibka z kl. V.

K. Husiatyńska i K. Olbiński z kl. IV.

0000000 0 0 0 000 0 0 0000 0 0 0 000 0 0 0 0 000000

„Wielkanocna palma", „Wielkanocne jajo"

to konkurs plastyczny organizowany

przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu.

Zuzia, Natalka

W tym roku w kategorii klas I – III -

III miejsce zajęła Natalia Focht z klasy I,

natomiast w kategorii klas IV – VI -

III miejsce zajęła Zuzanna Ładniak z klasy V.

Oliwia P., Kasia, Maksymilian, Oliwia Pł.

Wyróżnienia za palmę wielkanocną otrzymała

Katarzyna Pawlikowska z klasy I ,

a za pisanki: Maksymilian Pasierb z klasy II

oraz Oliwia Przybyła i Oliwia Płachta z klasy III.

$ o $ o $ o $ o $ o $

Z tematyką wielkanocną był związany również

Gminny Konkurs na Anglojęzyczną Kartkę Świąteczną

pt. "My Easter Card"

II miejsce zajął Krzysztof Olbiński,

a Jakub Stachura otrzymał wyróżnienie.

Obaj to uczniowie klasy IV.

Gratulujemy!

 Konkurs zorganizowała pani E. Kędzierska.

 

O o O o O o O

17 marca w Ostrowie Wielkopolskim odbył się 

VII Diecezjalny Konkurs Religijny

"Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję".

Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół uczniów:

Amelia Gibka i Mateusz Chlebicz - uczniowie klasy V.

Na konkursie musieli wykazać się wiedzą na temat św. Jana Bosko. 

Zajęli tam II miejsce

i tym samym zakwalifikowali się do finału.

W konkursie brały udział 54 grupy z innych szkół.

W dekanalnym finale zajęli VI miejsce na 12 grup. 

Gratulujemy.

Uczniów przygotowała pani katechetka J. Michalska.

 +++++++   Niewinny   ++++++++ 

16 marca w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego

o Mistrzowstwo Gminy Brzeźnio

nasi uczniowie odnieśli kolejny sukces.

Mateusz,Dawid i Damian

Dawid  Krupiński - I miejsce,

Damian Dobrzyński - II miejsce,

Mateusz Ograbek - III miejsce.

Wszyscy to uczniowie klasy V.

Gratulujemy.

 Uczniów do turnieju przygotowywał pan J. Maksajda.

% % % % % %

STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA  dla uczniów klas 2 - 3,

została przeprowadzona w naszej szkole

w dniach 8 - 16 grudnia 2014 r.

Dzieci brały udział w konkursie czytelniczym,

matematycznym, plastycznym oraz ortograficznym.

Są już wyniki i laureaci.

Dominik i Oliwia

Wyróżnienie w konkursie plastycznym - medal i dyplom,

za uzyskane 43 punkty na 47 punktów, otrzymali

Oliwia Gałafin z klasy II oraz Dominik Rybka z klasy III.

Uczestnicy P3120146 P3120147 P3120150

Pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa.

Pani Ela i pani Renia

Uczniów przygotowały oraz czuwały nad przebiegiem

Stypendiady pani E. Łusiak i R. Kręzel. 

======================================= 

Ogólnopolska Olimpiada PIONIER 2014

W dniach 8 – 11 grudnia 2014 r. w naszej szkole

odbyły się ogólnopolskie konkursy przedmiotowe

z matematyki i języka angielskiego.

Olimpiada została zorganizowana

przez Instytut Rozwoju Oświaty.

Szkolnymi koordynatorami byli p. E. Kędzierska i p. S. Płachta.

W konkursach łącznie uczestniczyło 17 uczniów z klas IV – VI.

Patrycja, Angelina, Ola Uczestnicy matematycznej olimpiady

Indywidualne wyróżnienia z matematyki otrzymały:

Angelina Chmielowiec i Aleksandra Kaczmarek,

które zajęły 13 miejsce na 486 uczestników

oraz Patrycja Pospiech, która zajęła 15 miejsce.

Amelka i Angelina Uczestnicy olimpiady językowej

W konkursie językowym najlepsze wyniki uzyskały:

Angelina Chmielowiec - zajmując 13 miejsce,

a Amelia Gibka 15 pozycję na 542 uczestników.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

%%%%%%%%%%%%%%

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

w Tenisie Stołowym,

które odbyły się 7 stycznia 2015 r. w Złoczewie,

przyniosły kolejny sukces sportowy naszym uczniom.

Drużyna dziewcząt w składzie:

Oliwia Arczyńska, Marta Stępień, Zuzanna Szymańska

zajęła i miejsce.

Drużyna chłopców w składzie:

Kamil Chmielowiec, Damian Dobrzyński,

również uzyskała I miejsce.

Gratulujemy. Uczniów przygotowywał pan J. Maksajda.

Zdziwienie

16 stycznia nasi tenisiści pojechali na

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej,

które odbyły się w Chlewie,

gdzie drużyna dziewcząt zajęła III miejsce,

a drużyna chłopców IV miejsce. 

Brawo. Brawo!

Grudzień 2014

 

Gminny Konkurs " Kartka świateczna"

Nasz uczennica z klasy III - Oliwia Plachta zdobyła III miejsce.

Gratulujemy!

Oliwia Płachta (trzecia od prawej)

Pozostali uczniowie widoczni na zdjęciu uzyskali wyróżnienia.

Wszyscy otrzymali także upominki ufundowane

przez GOK w Brzeźniu - organizatora konkursu 

 

*   *   *   *   *   * 

 8 grudnia, w naszej szkole odbyły się gminne rozgrywki

w tenisie stołowym chłopców.

PC080003_copy PC080006

PC080007 PC080010

W tych zawodach brały udział drużyny ze szkół

w Ostrowie, Kliczkowie Wielkim i Barczewie.

Pani dyrektor M. Stachura wręcza dyplomy. Uczestnicy, nagrodzeni

Zawodnicy toczyli rywalizację o wyłonienie najlepszej drużyny,

która w styczniu będzie reprezentowała Gminę Brzeźnio

w zawodach rejonowych w Złoczewie.

Najlepszą okazała się nasza drużyna w składzie:

Kamil Chmielowiec, Damian Dobrzyński i Dawid Krupiński.

Eliminacje przygotował pan J. Maksajda.

 

Listopad 2014

Nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do akcja charytatywnej

"Choinki Jedynki", organizowanej przez  

Pierwszy Program Polskiego Radia,

Nasi uczniowie z klas I - V przygotowali 39 rysunków.

Zdjęcia prac szukaj na stronie: Biblioteka.  

 Wrzesień 2014

Na początku wrześniu p. S. Płachta, który jest opiekunem 

Szkolnej Kasy Oszczędności, ogłosił konkurs na opowiadanie

dotyczące sposobów oszczędzania w wakacje.

Najlepsze prace zostały wysłane na konkurs ogólnopolski.

Amelka i Zuzia

Opowiadanie Amelii Gibkiej z kl. V zajęło 9. miejsce,

a Zuzanny Szymańskiej z kl. VI -10.

Obu dziewczynom gratulujemy.

Śmiech.. .. .. ..Uśmiech

W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

p. Sylwester Płachta nagrał film o tym,

jak w naszej szkole obchodzony był ten dzień.

Następnie umieścił go na Facebooku,

aby można było wziąć udział w głosowaniu.

Zajęliśmy 9. miejsce wśród szkół startujących

z różnych stron świata, m.in. Rosji, Kolumbii, Litwy. 

 

 

  ***   ***    ***   ***   ***   ***  Śmiech  ***   ***   ***   ***    ***   ***   

ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 

Podsumowanie całorocznych szkolnych konkursów

odbyło się 25 czerwca br.

 Konkurs "Czytelnik Roku" 

Najlepsi czytelnicy

Największą aktywnościa czytelniczą

w kategorii klas I - III wykazali:

I miejsce - Oliwia Kubiak z klasy III

II miejsce - Jakub Chudzia z klasy I

III miejsce - Angelina Chmielowiec z klasy III

W kategorii klas IV - VI:

I miejsce - Amelia Gibka z klasy IV

II miejsce - Kinga Kaczmarek z klasy VI

III miejsce - Wiktoria Pośpiech z klasy VI

w Konkursie  " Rozczytana klasa "

I miejsce zajęła klasa III

II miejsce klasa I

III miejsce klasa VI

Więcej informacji szukaj w: Biblioteka

Uczestnicy konkursu przyrodniczego Uczestnicy konkursu z języka angielskiego

W ogólnopolskich konkursach przedmiotowych PANDA

z przyrody (opiekun p. W. Glinkowska)

i języka angielskiego (opiekun p. E. Kędzierska)

brało udział kilkunastu uczniów z naszej szkoły

zajmując wysokie miejsca.

######

"AKTYWNIE ODPOCZYWAMY" 

to temat pracy plastycznej lub prezentacji multimedialnej,

którą to wykonało kilkunastu uczniów.

P6260448_copy nagrodzenia uczestnicy konkursu 

Prace plastyczne do obejrzenia na gazetce ściennej.

KLUB SPACEROWICZA

to projekt realizowany w ramach programu 

"Moda na zdrowie"

Spacerowicze 

Oto liczna grupa spacerowiczów,

która wypełniła zadawalająco wyznaczone zadania.

Zapraszamy do uczestnictwa.

#######

Super EKO klasą została wtym roku klasa II,

Klasa II z wychowawczynią

która otrzymała puchar przechodni dyrektora szkoły.

Pani Kręzel przedstawiła wyniki zbiórki

surowców wtórnych, zakrętek, kadridży...

 ****************** 

Szkolny Festiwal Piosenki

odbył się 23.06.2014r. w naszej szkole.

Uczniowie mieli możliwość pokazania swoich umiejętności

wokalnych, indywidualnie lub grupowo.

Ogłoszenie wyników.

Nad całością czuwała pani E. Łusiak oraz jury.

Atrakcją festiwalu były występy przedszkolaków i zespołu dziewcząt

uczęszczających na zajęcia taneczne do GOK w Brzeźniu.

Klasy I - III

Laureaci w kategorii klas I – III

I miejsce – Oliwia Płachta

II miejsce – Patrycja Pośpiech

III miejsce – Tomasz Domagalski, Zuzanna Urzyńska i Aleksandra Kaczmarek

Klasy IV - VI

Laureaci w kategorii klas IV – VI

I miejsce – Mateusz Chlebicz oraz duet Aleksandra i Mateusz Kaczmarek

II miejsce - duet Oliwia Arczyńska i Zuzanna Szymańska

III miejsce – Klasa VI

Nagrody ufundował sklepik szkolny.

Więcej zdjęć szukaj w: Galeria

*** *** *** *** ***

PKO uczy przedsiębiorczości

W SP w Kliczkowie Wielkim odbył się konkurs wiedzy

o przedsiębiorczości zorganizowany przez Bank PKO S.A.

Udział w nim wzięli uczniowie z trzech szkół gminy Brzeźnio.

Nasi uczniowie, którzy pojechali na konkurs pod opieką p. S. Płachty,

to Amelia Gibka z kl. IV, Dawid Ograbek z kl. V i Gabriel Marciniak z kl. VI.

Zajęli III miejsce.

Dawid, Amelia i Gabryś

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, ufundowane przez bank gadżety,

a biblioteka szkolna książki o papieżu Janie Pawle II.

+++++++++++ 

Konkurs recytatorski dla klas I - VI

Konkurs odbył się 13 czerwca w SP w Brzeźniu.

Dzieci przygotowały wiersze na temat "Pory roku".

Z naszej szkoły wzięło w nim udział ośmioro uczniów.

W kategorii klas I - III 

  Liwia pieknie recytuje

 

Liwia Obała ( z klasy I) zajęła I miejsce.

a w kategorii Klas IV - VI

Wiktor Pawlikowski (z klasy VI) otrzymał wyróżnienie.

***************

Gminny Konkurs Matematyczny dla kl. III

Odbył się w Kliczkowie Wielkim w dniu 11 czerwca.

Przygotowywali się do niego:

Patrycja Pośpiech, Patryk Stawski, Jakub Wyglądacz,

Wiktor Wyglądacz z klasy III pod opieką p. M. Gibkiej.

W konkursie uczestniczyło 12 uczniów ze szkół z naszej gminy.

Patryk, Patrycja i Jakub

II miejsce zdobyła Patrycja Pośpiech.

Serdecznie gratulujemy.

################

Malowanie na parkanie

11 czerwca br. GOK w Brzeźniu po raz kolejny zaprosił

uczniów klas starszych szkół podstawowych gminy Brzeźnio do zabawy

„Malowanie na parkanie".

Z naszej szkoły udział wzięły dwie drużyny:

1. to: O. Arczyńska, N. Mizerska, J. Owczarek,

 Zuzia, Natalka, Zuzia, Julka, Amelka, Oliwia.

które to zajęł III miejsce.

2. to: A. Gibka, Z. Ładniak, Z. Szymańska.

Tematem pracy plastycznej było „Lato".

Prace są do obejrzenia na parkanie

otaczającym plac zabaw przy GOK w Brzeźniu.

###########

 Wojewódzki Konkurs Informatyczny

6 czerwca 2014 r. w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym

"Razem tworzymy lepszy Internet",

odbywającym się w Łodzi, wzięło udział dwóch uczniów

z naszej szkoły z klasy VI: Wiktoria Pośpiech i Krystian Stawski.

Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnej,

w formie komiksu, poruszającego temat bezpiecznego

korzystania z Internetu.

Krystian przedstawia swoją prezentację

Krystian Stawski zajął III miejsce.

Brawo!

Uczniów przygotowywał p. S. Płachta.

*************

MAJOWE KONKURSY 2014

 Konkurs matematyczny

W dniu 29 maja siedmioro uczniów z naszej szkoły

podczas Międzyszkolnego Konkursu "Lubię matematykę",

który odbył się w Brzeźniu, udowodniło,

że matematyka jest ich mocną stroną.

Matematycy

I miejsce w kategorii klas IV - zajął Mateusz Ograbek

II miejsce w kategorii klas V - zajął Dawid Ograbek

I miejsce w kategorii klas VI - zajął Gabriel Marciniak

**** ***** **** ****

Konkurs z Języka Angielskiego 

W dniu 22 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się

Gminny Konkurs Wiedzy „Young Masters of English".

W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z klas V-VI z czterech szkół

z gminy Brzeźnio.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się

z części gramatyczno- leksykalnej oraz

z wiadomości kulturowych dotyczących Wielkiej Brytanii.

Od lewej Łukasz Sz. i Michał D.

I miejsce Natalia Szewczyk z SP w Brzeźniu

II miejsce Oliwia Chudzik z SP w Kliczkowie Wielkim

III miejsce Michał Domagalski z SP w Barczewie

Wyróżnienia dla Łukasza Szczerkowskiego z SP w Barczewie

oraz dla Wiktorii Wiktorowskiej z SP w Ostrowie.

Konkurs przygotowała nauczycielka języka angielskiego

pani Ewelina Kędzierska.

Sponsorem nagród była Rada Rodziców naszej szkoły

oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

*********************

22 maja pięcioro uczniów z klasy III wzięło udział

„Bajkowym dyktandzie"

organizowanym przez GOK w Brzeźniu.

Karina, Angelina, Patryk, Ola i Jakub

Byli to: Angelina Chmielowiec, Aleksandra Kaczmarek,

Karina Kaczmarek, Patryk Stawski i Jakub Wyglądacz.

Na szesnastu uczestników

II miejsce zdobył Patryk Stawski.

Serdecznie gratulujemy!

Treść dyktanda związana była z baśnią H. Ch. Andersena „Len".

Uczniowie obejrzeli również inscenizację baśni „Jak to ze lnem było"

oraz film edukacyjny „Od siemienia do koszuli".

Uczniów przygotowywała pani M. Gibka.

**** ***** ***** ***** ****

21 maja odbył się XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki

w Brąszewicach

„Śpiewajmy Ojcu Świętemu".

Z naszej szkoły wzięło udział 8 uczniów.

Zdobyli wyróżnienie w kategorii zespół wokalny

oraz wyróżnienie indywidualne Julia Owczarek.

Uczniów przygotowała pani od muzyki A. Stelmasiak.

*************

Konkurs Piosenki dla klas I - VI

Konkurs odbył się 14 maja w SP w Brzeźniu.

Nasza szkołę reprezentowało 6 uczniów.

Mateusz, Oliwia i Tomek

Laureatami zostali:

w kategorii I - III

Oliwia Plachta z klasy II - II miejsce

Tomasz Domagalski z klasy I - III miejsce

w kategorii IV - VI

II miejsce - Mateusz Chlebicz z klasy IV

***************

VIII Miedzyszkolny Konkurs Czytelniczy

"Mistrz pięknego czytania i recytacji"

odbył się w naszej szkole 8 maja

w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z klas III z sześciu szkół.

Uczestnicy i lauraci oraz jury i bibliotekarki

I miejsce - Klaudia Majdańska z SP w Zloczewie

II miejsce - Antoni Wolski z ZSK w Sieradzu

III miejsce - Aleksandra Kaczmarek z SP w Barczewie

Tradycyjnie uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejetności.

Kwietniowe konkursy 2014 r.

29 kwietnia w naszej szkole odbył się już po raz ósmy

Międzyszkolny Konkurs "Żyj w harmonii z przyrodą"

dla klas II i III z tematu: sad i ogród.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III:

Angelina Chmielowiec, Karina Kaczmarek i Jakub Stachura.

W konkursie uczestniczylo 9 uczniów z trzech szkół.

Karina K. - I miejsce Maciej I. - II miejsce, Angelina CH. - III miejsce

Najlepszymi okazali się:

I miejsce - Karina Kaczmarek z SP Barczew

II miejsce - Maciej Izydorek z SP Kliczków Wielki

III miejsce - Angelina Chmielowiec z SP Barczew

Konkurs przygotowała pani R. Kręzel.

Sponsorem nagród był GOK w Brzeźniu.

*********

W konkursie "Potyczki matematyczne" organizowane

24 kwietnia przez SP w Brzeźniu brało udział 8 szkół.

Uczniowie naszej szkoły:

Wiktoria, Łukasz i Gabryś - III miejsce indywidalnie

Wiktoria Pośpiech, Łukasz Szczerkowski i Gabriel Marciniak

z klasy VI,

zajęli drużynowo III miejsce.

Brawo nasi!

*********

Konkurs plastyczny "Wielkanocne jajo"

W tym roku otrzymali wyróżnienia nastepujący uczniowie:

Karina Kaczmarek, Angelina Chmielowiec, Aleksandra Kaczmerek z klasy III

oraz Kinga Kaczmerek z klasy VI

Gratulujemy!

*********

Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym 2014 r.

Wiktor, Marta, Natalia i Gabryś - III miejsce

9 kwietnia drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie:

Marta Stępień, Natalia Mizerska (obie z kl. V),

Wiktor Pawlikowski i Gabriel Marciniak (obaj z kl. VI)

pod opieką p. J. Maksajdy wzięła udział w konkursie rowerowym w SP w Ostrowie.

Uczniowie rozwiązywali test dotyczący przepisów ruchu drogowego.

Potem odbyła się część praktyczna, która polegała na pokonaniu toru przeszkód rowerem.

Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

Indywidualnie III miejsce zajął Gabriel Marciniak.

Gratulujemy! 

*********

Konkurs historyczny

25 marca 2014 r. w gimnazjum w Burzeninie odbył się

IV Regionalny Konkurs Wiedzy Humanistycznej

„Sapere Aude – oświecenie w Europie".

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:

Amelia Gibka, Łukasz Szczerkowski i Gabriel Marciniak.

Marcin, Łukasz, Amelka i p. Magda

Najlepszym z naszych okazał się

uczeń klasy VI – Łukasz Szczerkowski,

który zajął II miejsce, na 33 uczestników.

Uczniów przygotowywała p. Magdalena Kubiak.

*********

Tenis stołowy

W Złoczewie, 4 lutego, odbyły się

Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym Chłopców.

Nasza drużyna w składzie:

Gramy w ping - ponga

Kacper Stasiak, Jakub Bugajczyk i Kamil Chmielowiec

zajęła II miejsce.

 * * * * * * * * * *

Ogólnopolski Konkurs Pingwin 2013 - Matematyka

Konkurs został przeprowadzony wśród uczniów klas IV – VI.

Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania były podane cztery warianty odpowiedzi, z których jeden był prawidłowy.

Konkurs Pingwin 2014

Przystąpiło do niego11 uczniów. Najlepsi to:

Gabriel Marciniak – 5 miejsce – dyplom i nagroda książkowa (na 1343 uczestników)

Mateusz Chlebicz - 7 miejsce – dyplom wyróżnienia (na 1506 uczestników)

Natalia Mizerska – 7 miejsce – dyplom wyróżnienia ( na 1561 uczestników)

Ogólnopolski Konkurs Pingwin 2013 - Historia

Wzięło w nim 10 uczestników z klas IV - VI.

Najlepiej wypadli uczniowie z klasy IV.

Na 183 uczestników konkursu zajęli:

Mateusz Ograbek – 11 miejsce

Damian Dobrzyński – 12 miejsce

Amelia Gibka – 17 miejsce

    ****  ****  ****  ****  ****

Konkurs - "Kartka Bożonarodzeniowa SKO".

Zadanie polegało na wykonaniu projektu kartki

z motywem świątecznym oraz logo SKO.

Pracę należało wykonać w programie Paint.

Na najlepsze prace głosowano drogą internetową.

Najwięcej głosów otrzymały prace

Kartka w Paint

Krystiana Piaseckiego, Dawida Krupińskiego i Michała Domagalskiego.

Zobacz więcej na blogu SKO naszej szkoły.

**  ** ** ** ** ** ** ** ** **

Konkurs z języka angielskiego

16 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs

wiedzy pt." Wielka Brytania w pigułce".

 Wiemy dużo o Anglii

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas IV – VI.

Najlepsi to:

1. Michał Domagalski z klasy VI ( 41/48 pkt.)

2. Zuzanna Cieslowska z klasy VI

3. Wiktoria Pośpiech i Gabriel Marciniak rónież z klasy VI.

Wyróżnienie dla ucznia klasy V - Dawida Ograbka.

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

Konkurs "Świąteczna kartka" 

Jak co roku uczniowie brali udział w konkursie plastycznym

organizowanym przez GOK w Brzeźniu.

W kategorii klas I - III z naszej szkoły

I miejsce zdobył uczeń klasy II - Dominik Rybka,

II miejsce uczeń klasy III - Krzysztof Olbiński,

III miejsce uczennica klasy III - Oliwia Stawska.

W kategorii klas IV - VI

I miejsce zajął uczeń klasy VI - Łukasz Szczerkowski,

II miejsce uczeń klasy V - Krystian Piasecki.

Były także wyróżnienia dla uczniów:

Oliwia Gałafin, Liwia Obała, Oliwia Przybyła,

Oliwia Płachta, Zuzanna Urzyńska, Oliwia Kubiak,

Karina Kaczmarek, Jakub Stachura, Patryk Stawski,

Amelia Gibka, Julia Owczarek, Krystian Stawski

i Wiktoria Pośpiech.

Nagrodzeni w konkursie z klas I - III Nagrody i wyróżnienia dla klas IV - VI

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody,

a pozostali uczestnicy upominki.

***    ***    ***    ***

OMNIBUS 2013

20 listopada 2013 roku odbyła się druga edycja konkursu Omnibus. 

Organizatorem i gospodarzem rozgrywek była

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kliczkowie Wielkim. 

Patronat nad konkursem objęło SKOK Jaworzno.

P1190619

W zmaganiach uczestniczyło 21 osób reprezentujących 7 szkół podstawowych.

Uczniowie rozwiązywali test matematyczny z elementami ekonomii i wiedzy o spółdzielczości finansowej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI:

Wiktoria Pośpiech, Gabriel Marciniak oraz Krystian Stawski.

 

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test matematyczny z elementami ekonomii

i wiedzy o spółdzielczości finansowej. Wszyscy starannie przygotowali się do rywalizacji,

dlatego wyłonienie osób zasługujących

na wyróżnienie nie było dla jury zadaniem łatwym.

W kategorii wiedzy matematycznej i ekonomicznej przyznano nagrody dziesięciorgu uczniom.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Barczewie:

Wiktoria Pośpiech (IV miejsce)

oraz Gabriel Marciniak (IX miejsce).

 IV_miejsce IX_miejsce

W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli również okazję pokazać

szerszej publiczności swoje zdolności plastyczne.

Jurorzy ocenili bardzo wiele prac i nagrodzili 10 z nich.

 Uczennice nagrodzone w konkursie plastycznym

Nagrodę za VI miejsce otrzymała Oliwia Płachta,

natomiast miejsce VII zajęła Liwia Obała.

Zaskoczeni uczniowie z klasy VI

Wiktoria i Gabriel wywalczyli również bilety do kina 6D dla calej klasy VI.

 

**********************************************************************************************************************

 

KONKURSY W ROKU SZKOLNYM

2012/2013

Konkurs plastyczny

"Jesteśmy cząstką przyrody"

     dla szkół gminy Brzeźnio zorganizowała Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima w Ostrowie.  

Z naszej szkoły wzięło udział  kilkanaścioro uczniów.

W kategorii klas I - III     1. miejsce zajęła Angelina Chmielowiec z kl. II.

W kategorii klas IV - VI 2. miejsce zajęła Oliwia Arczyńska.

  

Konkurs recytatorski

21 czerwca uczennice Kinga Pietrzyk z klasy VI i Marta Stępień z klasy IV,

brały udział w konkursie recytatorskim dla klas IV - VI

organizowanym już po raz trzeci przez  SP w Brzeźniu.

Uczennice przygotowywała p. A.  Drajling.

Kinga Pietrzyk otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

 

Malowanie na parkanie

Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu 13 czerwca 2013 r.

zorganizował akcję   "Malowanie na parkanie",

w której wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.        

              P6140002_copy                

Były to uczennice klasy VI: Z. Drajling, K. PIetrzyk i W. Sobańska oraz klasy IV: Oliwia Arczyńska, Julia Owczarek i Natalia Mizerska. 

Praca malarska uczennic z kl. IV  pt. "Smerfy"  zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy, a rysunki można obejrzeć na płocie okalającym plac zabaw w Brzeźniu.


"Potyczki matematyczne"

W dniu 11 czerwca br. odbył się konkurs matematyczny dla klas VI w Zespole Szkół im. Wacławy Matusiak w Brzeźniu.

potyczki2

Konkurs został zatytułowany „Potyczki matematyczne", w którym wzięli udział uczniowie  naszej szkoły:

Izabela Zbik, Weronika Sobańska oraz Patrycja Ziembicka 

pod opieką pana S. Płachty.

 potyczki3

W konkursie wzięło udział sześć szkół, z każdej po trzy osoby, które tworzyły grupę.


P6140003  potyczki1

Zadania konkursowe to forma pisemna i ustna. Były trudne, ale w wyniku dobrej współpracy dziewczyn,

nasza szkoła zajęła  III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 

Wojewódzki konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Bezpieczny Internet” 

Podsumowanie wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Bezpieczny Internet” odbyło się 29 maja 2013 r.

w Miejskim Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim.

Do konkursu zgłosiło się 35 szkół podstawowych z województwa łódzkiego.

Naszą szkołę reprezentował Szymon Stachura z klasy VI.

_dsc0077

  Celem konkursu było zwrócenie uwagi na konieczność odpowiedniego zabezpieczenia komputerów oraz urządzeń mobilnych. 

Każdy z finalistów konkursu prezentował przed jury swoją pracę.

 PP1180156

W kategorii prezentacja multimedialna I miejsce zajął uczeń 

Szkoły Podstawowej w Barczewie Szymon Stachura.

Pp1180165 

Wszystkie informacje na temat przebiegu konkursu

znajdziemy  na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi   >>>>

oraz na stronie Miejskiego Zespołu Szkół w Aleksandrowie Łódzkim. >>>>

Szymon przygotowywał się pod opieką pana S. Płachty. 

 

** ** * ** **

"Mistrz pięknego czytania i recytacji"

Po raz siódmy w naszej szkole 8 maja  spotkali się uczniowie z klas III, aby

zaprezentować swoje umiejętności w zakresie pięknego czytania i recytacji.

 P5080055

Do konkursu zglosiło się dziesięcioro uczniów z pięciu szkół:

 SP w Barczew, ZS Brzeźnio,  SP Kliczków Wielki,  ZSK w Sieradzu oraz SP Złoczew.

 P5080058

Konkursowicze mieli do zaprezentowania recytację i czytanie wybranego

wiersza J. Tuwima oraz przeczytanie prozy związanej tematycznie z patronami 2013 r.

Poziom umiejetności uczestników byl bardzo wysoki, dlatego jury nie miało łatwego zadania.

 P5080094

Ostatecznie najlepszymi okazali się:

I miejsce - Łukasz Kowalczyk z ZS w Brzeźniu

II miejsce - Kalina Dudczak z ZSK w Sieradzu i Luiza Dybka z ZS w Brzeźniu

III miejsce - Kacper Piątek z SP w Kliczkowie Wielkim.

 P5080083

Oczekiwanie na wyniki umiliła uczestnikom inscenizacja w wykonaniu uczniów z koła teatralnego.

Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały bibliotekarki szkolne:

M. Gibka i A. Drajling.

Głównym sponsorem nagród dla uczestników był Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu.

Więcej zdjęć szukaj w Galeria zdjęć.

 

** ** * ** **

8 maja nasza uczennica Weronika Sobańska

zajęła III miejsce

w Międzyszkoklnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II,

który był zorganizowany przez SP im. Jana Pawla II w Kliczkowie Wielkim.

Serdecznie gratulujemy.

+++++++++++

25 kwietnia 2013 roku o godz, 10.00 odbył się

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

"Żyj w harmonii z przyrodą"

dla klas II i III ze szkół podstawowych gminy Brzeźnio.

Konkursowa tematyka związana była

z polem( flora, fauna, uprawa gleby, ochrona środowiska)

i powietrzem (zanieczyszczenia, zagrożenia).

Uczniowie rozwiązywali test, odpowiadali na pytania, rozpoznawali rośliny i rzeczy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klay III:

Amelia Gibka, Damian Dobrzyński i Mateusz Ograbek. 

P4250052_copy_copy

 Oto jury, uczestnicy i laureaci konkursu, którymi zostali:

I miejsce - Piotr Strzyżewski ze SP w Kliczkowie Wielkim

II miejsce - Amelia Gibka ze SP w Barczewie

III miejsce - Mikołaj Wesołowski z Zespolu Szkół z Brzeźnia

 Wszyscy otrzymali nagrody książkowe, przybory szkolne i roślinki

ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu.

Konkurs przygotowala pani R. Kręzel.

Serdecznie gratulujemy! Brawo!

***************

W tym dniu uczennice z klasy VI Marta Piotrowska i Izabela Zbik

uczestniczyły w konkursie z języka angielskiego organizowanym

w Kliczkowie Wielkim "Young Masters"

Uczennice przygotowywala pania K. Bochenek.

*****************************

KONKURS ORTOGRAFICZNY

 20 kwietnia br. trzy uczennice z klasy VI naszej szkoły wzięły udział

w powiatowym konkursie ortograficznym "Chochlikowe potyczki",

który organizowala po raz kolejny SP nr 4 w Sieradzu.

P4220030_copy_copy

Zosia Drajling (wyróżnienie), Izabela Zbik i Marta Piotrowska

były przygotowywane przez panią A. Drajling.

OOO   OOO    OOO

VII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny

odbył się 18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Ostrowie.  

Wzięły w nim udział trzy uczennice z naszej szkoły:

P. Ziembicka, W. Sobańska, M. Piotrowska

przygotowywane przez p. W. Glinkowską.

P4180007

Wszystkie dzielnie walczyły zdobywając punkty podczas rozwiązywania zadań.

Najlepszy wynik osiągnęła

Marta Piotrowska, która zajęła I miejsce w konkursie.

Brawo! Gratulujemy!

**********

Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Brzeźniu

27 marca śpiewająco wypadły nasze dwie uczennice.

I miejsce w kategorii klas I - III zajęła Zuzanna Urzyńska z klasy I (na zdj.).

P3270078

Wykonała piosenkę pt. "Na podwórku koło bramy".

III miejsce w kategorii klas IV - VI zajęła Weronika Sobańska z klasy VI

za interpretację piosenki pt. "Dziewczyna mojego chłopaka"

---         ---          ---

ooo   "Wielkanocne jajko"  ooo

Konkursy organizowane przez GOK w Brzeźniu już za nami.

Z naszej szkoły wzięło w nich udział około 30 uczniów z klas I - VI.

Oto laureaci:

W kategorii klas I - III:

I miejsce- Krzysztof Olbiński z klasy II

II miejsce - Zuzanna Ładniak z klasy III

W kategorii klas IV - VI:

I miejsce - Krystian Piasecki z klasy IV

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, 

a pozostali uczestnicy drobne upominki.

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

137

UCZNIÓW

44

PRZEDSZKOLAKÓW