Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

Uczniowie klasy 1 – 3 wzięli  udział w ekologicznej akcji pt. „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”, której organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Uczniowie poszerzyli wiedzę o energii słonecznej, czystości wód i znaczeniu wody dla planety, zjawiskach atmosferycznych czy świecie roślin. Pomagali im członkowie Gangu: Słońce Sonia - ogień, Kropla Ksenia - woda, Drzewo Dobromir - ziemia i Chmurka Celinka -powietrze.

Klasa 1 z Fajniakami

Najwięcej uwagi klasy 1 -3 poświeciły powietrzu dlatego, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie  "Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze". Na zajęciach dzieci pokazały, że znają zasady segregacji śmieci. Czytały i słuchały czytanego przez nauczyciela opowiadania pt. „Ekozakątek” ze zbioru „GANG FAJNIAKÓW I MIASTO MARZEŃ”; rozmawiały o poznanych bohaterach i ich supermocach; bawiły się w detektywów tropiących niewidzialne powietrze; wykonywały eksperymenty, w których poznawały właściwości powietrza; a na zakończenie wykonały ciekawe prace plastyczne pokazujące co można zrobić, aby zadbać o czystość powietrza.

Klasa 2 Plakaty klasy 2

Więcej zdjęć TUTAJ

Nauczyciele otrzymali pakiet startowy, zawierający książki z przygodami fajniaków, naklejki i kilka pluszowych maskotek. Książki z poprzednich edycji cieszą się dużą popularnością i są regularnie wypożyczane w naszej bibliotece szkolnej. To oznacza, że nasi uczniowie lubią czytać. Mamy nadzieje, że "Gang Fajniaków" też stanie kolejną ulubioną książką.

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

141

UCZNIÓW

50

PRZEDSZKOLAKÓW