Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

Szanowni Państwo!
 zgodnie z zaleceniami MEN:

  •   prosimy o rozmowę z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania; 
  •  apelujemy, by nie posyłali Państwo przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;    
  •  jeśli nie było kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • prosimy również, aby nie organizowali Państwo wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
  • informujemy, że osoby, które wróciły w ostatnim czasie z terenów występowania koronawirusa i mają objawy grypopodobne, bezzwłocznie powinny powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sieradzu, 98-200 Sieradz, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 52, tel. alarmowy  601 823 685
  • informujemy, że rodzicowi dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia oddziału przedszkolnego lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
  • prosimy o sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia
  •   W przypadku dodatkowych wątpliwości należy zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).  

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

134

UCZNIÓW

48

PRZEDSZKOLAKÓW