Informacje

Barczew 3,
98 - 275 Brzeźnio

(43) 8 203 595
zspbarczew@gmail.com

Klasa 1 - zajęcia  "Porcja pozytywnej energii"

Klasa 1 wzięła udział w V edycji programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” organizowanego przez markę Crispy Natural, której celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Hasło tegorocznej akcji: „Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne.” 

Przygotowane stoisko z warzywami i owocami - Marchewka rządzi.

Po omówieniu piramidy pokarmowej i rozmowie na temat wartości odżywczych niektórych produktów spożywczych, dzieci wyodrębniły produkty żywnościowe przyjazne dla brzuszka, m.in. owoce i warzywa, które są źródłem witamin, a ich brak w organizmie jest powodem wielu chorób. Bohaterką zajęć była marchewka. Z wykorzystaniem tego warzywa, dzieci przygotowały kolorowe kanapki, szaszłyki owocowo - warzywne, marchewkowe spaghetti.

DSC04253 DSC04254 DSC04258

DSC04261 DSC04264 DSC04267

Podczas krótkiej audycji nadanej przez szkolny radiowęzeł, klasa 1 zaprosiła społeczność szkolną do stołówki, na degustację przygotowanych wiktuałów, które bardzo szybko zniknęły. Klasa 1 była dumna z wykonanego zadania, a z uczniów wychowawczyni p. M. Gibka.

8

ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

137

UCZNIÓW

44

PRZEDSZKOLAKÓW